W ramach zadania zostaną przebudowane dwie drogi gminne w miejscowościach Nacław i Żydowo o łącznej długości 323 m.
W ramach projektu zostanie wykonane ogrodzenie boiska sportowego znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Bukowie.
Na terenie cmentarza komunalnego w Polanowie rozpoczęła się ważna inwestycja mająca na celu poprawę infrastruktury dla odwiedzających groby najbliższych.
Gmina Polanów przystąpiła do realizacji kolejnego projektu w zakresie rozbudowy infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w gminie.
Inwestycja mającą na celu poprawę infrastruktury rekreacyjnej oraz wzrost bezpieczeństwa w miejscowości Żydowo.
W ramach inwestycji, do połowy 2024 r. powstanie nowoczesny, parterowy budynek składający się z trzech segmentów: dwóch głównych brył budynku oraz łącznika.
Wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postepowania przetargowego firma Harat z Miastka wykona przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Bukowo, Świerczyna, Dadzewo.
Na oczyszczalni ścieków w miejscowości Polanów i Żydowo pod koniec grudnia 2022 r. wybudowano naziemne instalacje fotowoltaiczne.
Rozpoczęła się zapowiadana już w kwietniu przebudowa dachu filialnej Szkoły Podstawowej w Nacławiu.
Gmina Polanów rozpoczęła realizację inwestycji w ramach pilotażowej edycji programu Inwestycji Strateicznych Polskiego Ładu.
Ruszyła zapowiadana budowa świetlicy wiejskiej w Domachowie. Planowana termin zakończenia inwestycji - wrzesień 2022 r.
Planowana inwestycja budowy nowego zaplecza szatniowo – sanitarnego przy stadionie miejskim w Polanowie doczekała się realizacji.
Przeprowadzono gruntowny remont dachu Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Głównym działaniem było wzmocnienie konstrukcji głównej bryły dachu.
Z początkiem roku 2022 Firma Leś rozpoczęła adaptację pomieszczeń części obiektu Szkoły Podstawowej w Żydowie na świetlicę wiejską.
Kolejna szkolna placówka w Polanowie wkrótce doczeka się przyłączenia do sieci gazowej, a tym samym będzie mogła być ogrzewana błekitnym, ekologicznym paliwem. Aktualnie, w szkole podstawowej w Polanowie przy ul. Wolnosci 14, realizowana jest gminna inwestycja, w ramach której powstaje zewnątrzna instalacja gazowa wraz z podączeniem kotła gazowego.
Rozpoczęła się największa z gminnych inwestycji, na jaką udało się pozyskać dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Odbudowa serca miasta kosztować będzie ponad 4.098 tys zł, z czego aż 85% stanowią unijne środki pomocowe.
Sportowo-rekreacyjna przestrzeń nad jeziorem Kaczym została wzbogacona o kolejne atrakcje dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.
Przeprowadzony remont pomostu i zagospodarowanie terenu będzie służyło rozwojowi zróżnicowanej oferty rekreacyjnej i turystycznej gminy Polanów. Wykorzystując walory przyrodnicze otoczenia jeziora Kaczego, powstało atrakcyjne miejsce do rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców i turystów. Z nowego, bezpiecznego pomostu można będzie podziwiać panoramę zbiornika i jego bezpośredniego otoczenia.
Wzdłuż miejskiego jeziora Kacze, powstała infrastruktura edukacyjna. Ideą tej koncepcji było wykorzystanie wolnej przestrzeni na stworzenie miejsca rekreacji i edukacji, które jednocześnie podnosić będzie świadomość walorów naszego otoczenia. Lokalizacja ścieżki nie jest przypadkowa, znajduje się bowiem w bliskim sąsiedztwie rezerwatu nad rzeką Grabową.
Miasto Polanów w 2020 roku powiekszyło o dwa nowe odcinki istniejącą sieć gminnych dróg rowerowych.
Polanów systematycznie rozwija infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Powstają nowe obiekty i urządzenia na których mieszkańcy mogą ćwiczyć i podnosić swoją sprawność fizyczną
Od lutego 2020 r. mieszkańcy Polanowa mogą korzystać z nowej, estetycznej i funkcjonalnej nawierzchni ulicy Zacisze. Łącznie w ramach projektu pn. „Przebudowa ulicy Zacisze w Polanowie” wyremontowano odcinek drogi o długości ok. 1200 m.
Wykonanie boiska wielofunkcyjnego w Polanowie wraz z zakupem wyposażenia i sprzętu sportowego - na taki cel udało się pozyskać Gminie Polanów środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Polanowski Ośrodek Kultury Fizycznej i Sportu realizuje inwestycje pn. Zagospodarowanie turystyczno – rekreacyjne otoczenia zbiornika wodnego przy ulicy Wolności w Polanowie dofinansowanej w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.
Na wykonanie Otwartej Strefy Aktywności przy ulicy Młyńskiej w Polanowie Gmina Polanów pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowej edycja 2019.
Jesienią br. planowane jest oddanie do dyspozycji cyklistów dwóch odcinków dróg rowerowych, łączących się w polanowskim Centrum Przesiadkowym. Są to trasy: Polanów - Jacinki i Polanów - Rzeczyca Wielka.
W ramach zadania pn. „Przebudowa drogi-ulicy Różanej w Polanowie wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej oraz elektroenergetycznej instalacji oświetlenia drogowego” przebudowano prawie 700 mb ulicy Różanej wraz z odnogami.
Trwają pracę przy realizacji projektu pn. Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w miejscowości Polanów oraz budowa placu zabaw m. Żydowo dofinasowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na operacje typu Kształtowanie przestrzeni publicznej w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.
W miejscu starego budynku przystanku autobusowego w Polanowie przy ulicy Wolności, powstało nowe Centrum Przesiadkowe, wyposażone w punkt informacyjny, poczekalnię, przechowalnię bagażu, parking rowerowy, zespoły sanitarne w tym dla osób niepełnosprawnych, zadaszoną wiatę przeznaczoną dla osób oczekujących na środki transportu.
Na terenie miasta i gminy Polanów powstały nowe, ogólnodostępne i nieodpłatne miejsca rekreacyjno-turystyczne w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt został zrealizowany dla mieszkańców i turystów 12 miejscowości.
W 2018 roku rozpoczęto prace dotyczące wykonania kanalizacji sanitarnej w miejscowości Świerczyna. Był to pierwszy etap realizowanego przez Gminę Polanów projektu pn.: "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami w miejscowościach Świerczyna i Bukowo z przesyłem do miejscowości Jacinki oraz wymiana urządzeń (pompy głębinowe i rury tłoczne) w ujęciach wody w miejscowościach na terenie gminy Polanów.".
Pod koniec roku 2018 prace prace zostały przeniesione do miejscowości Bukowo.
Przebudowa dwóch odcinków drogi gminnej w miejscowości Żydowo rozpoczęła się jesienią 2017, a zakończyła z początkiem wiosny 2018 roku.
W ramach inwestycji przebudowano dwa odcinki drogi gminnej: odcinek A-B od cmentarza do parkingu przy kosciele oraz odcinek CD od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 205 do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3573Z w kierunku Głuszy.
Budowa nowej remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żydowie rozpoczęła się jesienią 2016 roku, a uroczyste otwarcie z oddaniem do użytku nastapiło 5 maja 2018 roku.
Koszt inwestycji w całości ze środków własnych Gminy Polanów wyniósł około 819 tysięcy złotych.
Adaptacja budynku przedszkola przy ulicy Stawnej w Polanowie na Żłobek Gminny w Polanowie.
Całkowity koszt adaptacji budynku wyniósł 650 tysięcy złotych. W tej kwocie zawiera się również dofinansowanie w wysokości 197 tysięcy złotych w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH PLUS”.
Prace budowlane nad świetlicą ruszyły jesienią 2016 roku. Oprócz samego budynku zbudowany został parking i zatoka dla pojazdów.
Koszt inwestycji zrealizowanej w całości ze środków własnych Gminy Polanów wyniósł około 850 tysięcy złotych.