Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanów - gminne budownictwo mieszkaniowe – budownictwo społeczne

W minionym roku  weszły w życie znowelizowane przepisy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.  W związku z tym Gmina Polanów wraz z innymi samorządami naszego województwa utworzyła Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową „KZN – Zachodniopomorskie” (SIM),  realizującą budownictwo społeczne w celu budowy wielolokalowych mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu,  z opcją dojścia do własności, skierowaną do rodzin dysponujących środkami finansowymi na opłacanie czynszu, jednak nie podsiadających  hipotecznej zdolności kredytowej.

Polanów - gminne budownictwo mieszkaniowe – budownictwo społeczne


W tym celu gmina przekazała spółce SIM grunt o pow. 0,5 ha przy zbiegu ulic Sławieńskiej i Młyńskiej w Polanowie z przeznaczeniem pod budowę dwóch bloków mieszkalnych. Obecnie wszelkie prace skupiają się na uzyskaniu dofinansowania dla planowanego przedsięwzięcia. W tym celu Gmina Polanów podpisała umowę z SIM na uzyskanie przez gminę grantu w postaci bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego na tworzenie lokali mieszkalnych o ograniczonym czynszu na wynajem. O tego rodzaju dofinansowanie może się ubiegać gmina na przedsięwzięcie inwestycyjno-budowlane polegające na budowie mieszkań na wynajem na gruncie, którego właścicielem jest SIM, przy czym gmina uzyskując środki z Funduszu Dopłat ma prawo wskazywania potencjalnych najemców według ustalonych kryteriów. Według koncepcji architektonicznej w I etapie powstanie  16 mieszkań o pow. ok 50 m2, z przeznaczeniem na wynajem z możliwością partycypowania w kosztach ich  budowy  i perspektywą dojścia do własności. Według wyliczeń Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, która będzie zarządzać mieszkaniami, szacowana wysokość czynszu budowanych w tej formule mieszkań wyniesie ok. 16-19 zł/m2.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej  gminy zainteresowanych  najmem lokali mieszkalnych tworzonych w formule SIM (dawniej TBS) zachęcamy do wypełnienia ankiety internetowejdostepnej pod adresem: https://www.survio.com/survey/d/E0I1M2D5J9D1Q7R2A

Wypełnione ankiety umożliwią zdiagnozowanie potrzeb w obszarze  wybranych kierunków rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego. 

Załączniki
NazwaAutorData publikacji
Ankieta SIM Gmina Polanów2022-04-06 15:00:52
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-04-06 14:59:38 2024-05-23 13:28:02 Dorota Buczkowska-Szalbierz Agnieszka Kaczka
Logo dla senioraLogo dla rodzinyLogo promocyjneLogo pomocowe