Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Opaski z przyciskiem SOS dla seniorów z gminy Polanów

Gmina Polanów w ramach zawartego z Fundacją Nauka dla Środowiska w Koszalinie porozumienia realizuje projekt „Region Dobrego Wsparcia”. Celem Projektu jest wspieranie podstawowych usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych osobom niesamodzielnym oraz wsparcie opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych.

Opaski z przyciskiem SOS dla seniorów z gminy Polanów

Już niebawem 20 seniorów z naszej gminy otrzyma bezpłatnie do używania opaskę smartwatch, wyposażoną w przycisk alarmowy SOS. Ma to na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w szczególności osób starszych czy też mieszkających samotnie - podkreśla Halina Serwecińska - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest koordynatorem projektu na terenie gminy Polanów. Smartwatch umożliwia szybkie powiadomienie zdefiniowanych osób o potrzebie pomocy, do których wysyłana jest również wiadomość z lokalizacją osoby potrzebującej pomocy. Do pierwszej zdefiniowanej osoby wykonywane jest dodatkowo połączenie telefoniczne. W aplikacji można zdefiniować do 3 osób, które będą otrzymywały jednocześnie powiadomienie o alarmie.

Opaska posiada również funkcję mierzenia tętna i lokalizacji oraz informowania o upadku osoby noszącej opaskę, a dane te mogą być odbierane przez opiekuna za pomocą odpowiedniej aplikacji. Opaska może służyć również do odbierania rozmów telefonicznych.

Dodatkowych informacji dotyczących projektu udziela Katarzyna Świst - pracownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanowie, ul. Wolności 7, 76-010 Polanów tel.: 94 341 94 58.

„Region Dobrego Wsparcia” to projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 oraz budżetu państwa mający na celu zwiększenie dostępności usług społecznych w szczególności usług środowiskowych, opiekuńczych oraz usług wsparcia dla osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym.
Projekt jest realizowany w formule partnerskiej: Województwo Zachodniopomorskie (lider) wraz z Fundacją Nauka dla Środowiska, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-04-12 12:52:40 2024-01-04 10:24:04 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
Logo dla senioraLogo dla rodzinyLogo promocyjneLogo pomocowe