Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Komorowska Biesiada Historyczna

Komorowska Biesiada Historyczna

Wydarzenie utrzymane w atmosferze pikniku edukacyjnego, podczas którego główna uwaga skupiona jest wokół XV wiecznego, jednego z najsztarszych na Pomorzu Zachodnim kościoła w Komorowie. 
Organizator: Stowarzyszenie Hereditas Pomeraniae - Dziedzictwo Pomorza, Gmina Polanów, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Nadleśnictwo Polanów
Termin: ostatnia sobota lipca

Zaczęło się od rodzinnego spotkania... W maju 2013 r. pojawił się pomysł by w interesujący sposób zwrócić uwagę na XV-wieczny kościół, położony w niewielkiej miejscowości Komorowo, zlokalizowanej w granicach Gminy Polanów. Świątynia ta, choć jedna z najstarszych na Pomorzu Zachodnim, od połowy lat pięćdziesiątych widniejąca w rejestrze zabytków była obiektem niemal całkowicie zapomnianym. Korzystając z popularności jaką cieszą się w całej Europie pokazy i prezentacje w ramach tzw. historii ożywionej zdecydowaliśmy się spróbować również tutaj. Szczęśliwie przede wszystkim dla zabytku, odzew był i jest bardzo szeroki za co pragniemy serdecznie podziękować.
 
Organizowana od 2013 r. Komorowska Biesiada Historyczna jest spotkaniem miłośników dawnych epok, ich eksperymentalnego nierzadko badania, członków grup rekonstrukcji historycznej, właścicieli zabytkowych pojazdów, kolekcjonerów oraz wszystkich tych, którym leży na sercu los polskich zabytków. Korzystając z uprzejmości parafii rzymskokatolickiej p.w. Niepokalanego Serca NMP w Bukowie, której świątynia jest filią oraz właścicieli gruntów z nią graniczących, Państwa Elżbiety i Józefa Paluszków z Komorowa, w cieniu XV-wiecznego kościoła trwa całodniowy piknik z historią w tle. Dlaczego Biesiada? Bo, jak na polską gościnność przystało, stoły uginają się pod ciężarem przysmaków przygotowanych głównie przez mieszkańców Gminy Polanów. Miła, swobodna atmosfera, świeże powietrze, pełne grzybów lasy, czyste jeziora i łąki sprawiają, że nasze przedsięwzięcie oprócz walorów edukacyjnych i pomocowych to także forma przyjemnego spędzania wolnego czasu.

źródło: www.biesiadakomorowo.wixsite.com

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-08-09 07:21:47 Agnieszka Kaczka
Logo serwisu internetowego związanego z projektami Unijnymi
Logo Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Polanowie
Logo nagrań z sesji Rady Miejskiej w Polanowie
Logo Polanowska wyprawka
Logo rolnictwa, środowiska i ekologii
Logo EcoHarmonogram
BIP ZUK Polanów
Logo formularza zapytaj Burmistrza
Logo kalendarza imprez
Nowe wydanie
pws
Program Czyste Powietrze
Gminny system powiadamiania SMS
Nasze filmy na YouTube
Nieruchomości na sprzedaz. Gmina Polanów
Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i miasta Polanów
Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie koszalińskim
Fabryka Kompetencji Kluczowych projekt realizowany przez ZEAO w Polanowie
Dofinansowanie w ramach programu MALUCH+ 2021
PSE - Partner gminy Polanów
przejdź do góry strony