Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Złote Gody Państwa Janiny i Romana Grzelków z Gołogóry

Dziś w Urzędzie Miejskim w Polanowie, Państwo Janina i Roman Grzelkowie z Gołogóry, w towarzystwie najbliższej rodziny, zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale dostojnym Jubilatom nadał Burmistrza Polanowa Grzegorz Lipski, w towarzystwie Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Polanowie Marioli Domańskiej.

Jubilaci Roman i Janina Grzelka poznali się w latach 70-tych na prywatkach w rodzinnej miejscowości pani Janiny w Kępinach. Ta niezwykła chwila spotkania zaiskrzyła, zahuczała, i od tego momentu nie mieli wątpliwości, że są sobie przeznaczeni. Postanowili połączyć tę miłość świętym węzłem małżeńskim, i tak rozpoczęła się ich wspólna życiowa podróż.

W ciągu tych 50 lat państwo Grzelkowie przeżyli wiele chwil radości, trudności i wyzwań. Doczekali się 7 dzieci (jedna córka zmarła w wieku dziecięcym), 19 wnuków i 6 prawnuków. Rodzina zawsze była dla nich najważniejsza i wokół nich stworzyli piękny, pełen miłości dom.

Po ślubie Roman i Janina mieszkali w różnych miejscowościach, ostatecznie osiedlili się w Gołogórze w roku 1975 i tam pozostali do dziś. Ich staż małżeński to nie tylko 50 lat wspólnego życia, ale także 50 lat wzajemnego wsparcia, zrozumienia i miłości.

Dla Państwa Grzelków to nie tylko medal, to symbol ich wyjątkowej więzi, która przetrwała próby czasu. Ich historia to dowód, że miłość, wierność i poświęcenie są najważniejszymi wartościami w życiu małżeńskim.

Gratulujemy państwu Janinie i Romanowi Grzelkom i życzymy im kolejnych pięknych lat wspólnego życia, pełnych miłości, radości i zdrowia. Niech ten jubileusz będzie tylko początkiem kolejnych, pięknych rozdziałów w ich małżeńskiej opowieści.

 

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-09-19 13:00:18 2023-09-19 15:13:23 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony