Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Żegnamy śp. Piotra Drewlę

Nie jest łatwo pożegnać śp. Piotra Drewlę. Wszyscy czujemy ogromny smutek i żal w sercach, jaki zawsze pozostaje po dobrym człowieku. Zapisał się bardzo mocno na kartach historii miasta i gminy Polanów. Zapamiętamy go jako wieloletniego Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, Honorowego Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Gryf, Członka Klubu Aktywnego Seniora, ale nade wszystko jako samorządowca zasłużonego dla swojej małej Ojczyzny i zatroskanego o jej losy. 

Urodził się 5 czerwca 1940 roku w Łodzi, jednak całe życie spędził i ofiarował Ziemi Polanowskiej. Już jako młodzieniec, w 1956 roku swoje serce oddał polanowskiej drużynie piłkarskiej „Gryf”.  Tworzył pierwszy skład Gryfa, później wiele lat zarządzał drużyną, pełniąc funkcję prezesa Klubu, i pozostał jej oddany do końca - zasiadając jako wierny kibic na trybunach stadionu. W 2008 roku w uznaniu dla wieloletniej pracy na rzecz upowszechniania sportu i krzewienia kultury fizycznej w gminie Polanów, zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Gryf w Polanowie nadał Panu Piotrowi Drewli tytuł Honorowego Prezesa.

Dziś można śmiało zaświadczyć, że śp. Piotr Drewla miał ogromny wpływ na rozwój gminy Polanów i funkcjonowanie kształtującego się wówczas polanowskiego samorządu. Dwukrotnie był radnym Rady Miejskiej w Polanowie w latach 1998-2002 i 2002-2006. Powierzony mu mandat traktował jak misję. Dlatego, nie przez przypadek, przez okres tych dwóch kadencji: III i IV, radni powierzyli właśnie Jemu funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. Odważnie popierał największe projekty dla rozwoju naszej gminy. Był zawsze dobrze przygotowany i czuł odpowiedzialność za swoje decyzje i przyszłość społeczeństwa, któremu służył. Jako delegat Gminy do Euroregionu Pomerania wspierał procesy integracyjne województwa zachodniopomorskiego, powiatu koszalińskiego  i gminy  Polanów z Unią Europejską, co w konsekwencji zaowocowało podpisaniem partnerskiej współpracy Gminy Polanów z miastem Gedern oraz Gminą Rothenklempenow.

U schyłku życia mocno zaangażowany w polanowską kulturę jako Członek Klubu Aktywnego Seniora, działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie. Swoją obecnością wzmacniał pozycję seniorów w lokalnym środowisku i pokazał jak godnie mierzyć się z upływającym czasem i starością. 

Pan Piotr Drewla został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej najwyższymi odznaczeniami, wśród których były: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Krzyż Zasługi, Brązowy Krzyż Zasługi.

Tam, dokąd dziś odszedł Pan Piotr - będzie rozweselał, nas zostawił w smutku! Mamy nadzieję, że spotka Go nagroda za wysiłki i dobre uczynki, które popełnił na ziemi.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-12-04 14:33:56 2020-12-14 08:46:20 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony