Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Zaproszenie na IX Orszak Trzech Króli w Polanowie

Serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który już za kilka dni – 6 stycznia 2024 roku – wyruszy w naszej gminie po raz dziewiąty. Do Orszaku może przyłączyć się każdy, kto chce za Mędrcami ze Wschodu rozpocząć radosną 3 kilometrową podróż z Polanowa na Świętą Górę Polanowską – zwaną Polanowskim Betlejem, by kolędując, złożyć pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu.

Organizowany od dziewięciu lat Orszak trasą z centrum miasta na Świętą Górę Polanowską ułatwia odkrywanie bogactwa tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.
Z roku na rok coraz większa ilość osób bierze udział w uroczystości. Polanowski Orszak Trzech Króli stał się prawdziwą atrakcją dla mieszkańców, przyjaciół i turystów gminy Polanów, których przyciągają wielobarwne i bogate stroje Trzech Króli na koniach, Heroda (w którego od wielu lat wciela się Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski), dworzan i dwórek, pasterzy, aniołów i diabłów a także owieczki, osiołki, wykonywana na żywo muzyka, uliczne jasełka oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Tegoroczne wydarzenie rozpocznie się od uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie o godz. 11.00, po której z rynku miejskiego (ok. godz. 12.00) prowadzony przez Trzech Króli barwny i rozśpiewany Orszak uda się w asyście OSP, Straży Miejskiej i Policji na Świętą Górę Polanowską.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli Polanów – Święta Góra Polanowska są: Burmistrz Polanowa, Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu, Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św.
w Polanowie, Ojcowie Franciszkanie ze Św. Góry Polanowskiej.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-12-28 08:03:00 2024-01-12 09:47:18 Agnieszka Kaczka