Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Zakończenie projektu Wakacje z piłką w Rzeczycy

Projekt "Wakacje z piłką w Rzeczycy" przeszedł do historii.  Projekt dofinansowanie z Programu Społecznik 2022-2024 z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, którego inicjatorami byli mieszkańcy miejscowości Rzeczyca Wielka, miał na celu promowanie aktywności fizycznej i integrację społeczności lokalnej poprzez wspólne zaangażowanie w różne konkurencje sportowe z wykorzystaniem piłki.

W projekcie uczestniczyła grupa około 20 dzieci i młodzieży oraz 15 dorosłych i seniorów. Zróżnicowana oferta sportowa obejmowała piłkę nożną, tenis stołowy, ping pong oraz bilard, dostosowując się do warunków pogodowych. Głównym celem projektu było wzmacnianie więzi między mieszkańcami, promowanie współpracy w lokalnym otoczeniu oraz angażowanie młodzieży w życie społeczności.

W ramach realizacji projektu zakupiono niezbędny sprzęt sportowy, obejmujący m.in. stół do bilarda, rakietki do tenisa stołowego oraz różnego rodzaju piłki. Przez okres wakacji odbywały się regularne treningi, które przygotowywały uczestników do finałowego turnieju "4 piłek", który obejmował piłkę nożną, tenis stołowy, ping pong oraz bilard.

Na podsumowanie projektu odbył się piknik, podczas którego rozdane zostały zasłużone nagrody dla uczestników i zwycięzców turnieju. 

Projekt cieszył się zaangażowaniem wielu podmiotów, w tym Koła Gospodyń Wiejskich, Świetlicy Wiejskiej w Rzeczycy Wielkiej, radnych oraz oczywiście mieszkańców sołectwa.

#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, # społecznik, #KARR 

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-08-31 14:09:57 2023-08-31 14:37:38 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony