Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Zakończenie projektu Międzygminna Sztafeta Pokoleń

W czerwcu zakończył się projekt Międzygminna Sztafeta Pokoleń realizowany przez UKS GRAD Polanów i UKS LOTNIK Rosnowo. Projekt sfinansowany został przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO nas lata 2021-2030.

Celem projektu było zaangażowanie osób starszych do współdziałania z młodszym pokoleniem, poprzez udział w atrakcyjnych zajęciach, takich jak: strzeleckie, szachowe, gier planszowych, kreatywne (ekokreatywność i modelarstwo), aktywności fizycznej (gimnastyka i ekoturystyka). W zajęciach wzięło łącznie ponad 130 osób z gmin Polanów i Manowo (seniorów i juniorów). 
Przez cały czas od września 2021 roku do czerwca 2022 odbywały się spotkania grup projektowych. Uczestnicy mieli okazję nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale też rozwijać swoje umiejętności i sprawdzać się w sporcie, strzelaniu, robieniu mydła, świeczek, składaniu modeli pojazdów, pracy metodą decoupage, filcowaniu na sucho, robieniu kartek okolicznościowych czy ozdób świątecznych. Poznawali zasady przeróżnych gier planszowych, grali w szachy oraz aktywnie zwiedzali tereny Gmin Polanów i Manowo. 
Projekt cieszył się ogromną popularnością uczestników nie tylko ze względu na bogatą ofertę zajęć. Każdy uczestnik projektu Międzygminna Sztafeta Pokoleń otrzymał pakiet startowy w postaci zestawu modelarskiego, kreatywnego, tabletu, smartwatcha czy też bluz polarowych. 
Wymiernym efektem pracy grup były wystawy prac, turnieje międzygminne, takie jak: turniej szachowy, gier planszowych czy strzelecki. Uczestnicy w maju wzięli też udział w bezpłatnej wycieczce do Sarbinowa, w czasie której uczestniczyli w prelekcji na temat „Plastik – wpływ na zdrowie człowieka i środowisko” w Transgenicznym Centrum Edukacji Ekologicznej oraz skorzystali z warsztatów ekologicznych. 
Projekt Międzygminna Sztafeta Pokoleń był niebywałą okazją do zaangażowania osób 50+ w różne aktywności i możliwość wymiany doświadczeń, wspólnego spędzenia czasu młodszego i starszego pokolenia. 
Tekst: Magdalena Olenik
Foto: Mariusz Olejnik

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-06-28 12:24:15 Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony