Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

XVIII Regionalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu

Już tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, kilkaset osób wyruszyło spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Polanowie w pielgrzymce na Świętą Górę Polanowską, by tam we franciszkańskiej pustelni przed ikoną Matki Bożej Bramy Niebios po raz XVIII modlić się w intencji trzeźwości narodu polskiego.

XVIII Regionalna Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu

Organizatorem pielgrzymki jest Klub Abstynenta „Feniks”, Burmistrz Polanowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Polanowie.

W pielgrzymce wzięli udział przedstawiciele ruchów trzeźwościowych i członkowie klubów abstynenckich działających w regionie, a także rodziny, przyjaciele i osoby, które borykają się z problemem alkoholowym lub pragną umocnić się w trzeźwości. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Polanowa, radni Rady Miejskiej w Polanowie, radni Rady Powiatu Koszalińskiego oraz reprezentanci jednostek organizacyjnych Gminy Polanów.


Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk. Na koniec słowa podziękowania za udział i wszelką okazaną pomoc w organizacji Pielgrzymki złożyła, pełniąca funkcję Pełnomocnika Burmistrza ds. profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Innych Uzależnień, Justyna Kosek. Po Mszy św. na wszystkich pielgrzymów czekał przygotowany poczęstunek, a we franciszkańskiej pustelni odbył się otwarty miting AA.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-08-26 14:46:51 2019-08-27 12:09:10 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony