Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Wybory Sołeckie 2019

Od 4 marca do 09 kwietnia 2019 r. trwały, zwoływane przez Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego w każdym sołectwie gminy Polanów, zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wsi wybierali sołtysów i rady sołeckie na 5-letnią VIII kadencję samorządu. Wraz z Burmistrzem we wszystkich spotkaniach uczestniczyli również: Zastępca Burmistrza Piotr Górniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Polanowie Józef Wilk, radni miejscy i powiatowi, przedstawiciele Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty, Urzędu Miejskiego, Policji oraz Straży Miejskiej.

Wybory Sołeckie 2019

Na 28 sołectw, tylko w Żydowie, z powodu braku kandydata, nie doszło do wyboru sołtysa, dlatego też zostanie ustalony drugi termin wyborów. Do zmian doszło w 13 sołectwach, w pozostałych 14, interesy wsi będą reprezentować ci sami sołtysi, którzy tę funkcję sprawowali w poprzedniej kadencji.

Nowymi sołtysami w gminie Polanów zostali: Andrzej Biliński (sołectwo Bożenice), Aleksandra Jaszkowic (sołectwo Domachowo), Ireneusz Błaszczyk (sołectwo Garbno), Marek Pietrzak (sołectwo Gołogóra), Ewa Szydłowska (sołectwo Karsinka), Mariusz Sobieraj (sołectwo Krąg), Łukasz Witkowski (sołectwo Krytno), Urszula Golec (sołectwo Nacław), Roman Kubicki (sołectwo Rekowo), Agnieszka Zielińska (sołectwo Rosocha), Józef Makowiecki (sołectwo Rzeczyca Wielka), Katarzyna Mażulis (sołectwo Warblewo), Rafał Kisicki (sołectwo Wielin)

Warto dodać, że najdłużej pełniącym swoją funkcję jest Jan Perduta z Wietrzna, który sołtysem jest nieprzerwanie od 1990 r., natomiast sołtysi: Krzysztof Piskor z Chocimina i Zbigniew Kocik z Powidza rozpoczynają 17 rok służby na rzecz swoich sołectw.

 

Sołtysi i Rady Sołeckie w w gminie Polanów w VIII kadencji

Sołectwo Bożenice

Sołtys – Biliński Andrzej

Rada sołecka
1. Bilińska Monika
2. Orzanewska Daria
3. Prorok Urszula

Sołectwo Bukowo

Sołtys - Pencarska Helena

Rada sołecka
1. Czajkowski Michał
2. Grabowska Katarzyna
3. Kęska Katarzyna
4. Kowalczyk Ewelina
5. Krakus Katarzyna

Sołectwo Buszyno

Sołtys - Kruszka Elżbieta

Rada sołecka
1. Czachor-Kleina Marlena
2. Dworszczak Małgorzata
3. Giłka Roman
4. Gozdal Teresa
5. Szwankowski Tomasz

Sołectwo Chocimino

Sołtys - Piskor Krzysztof

Rada sołecka
1. Parzniewska Judyta
2. Rojkowska Monika
3. Urban Iwona

Sołectwo Cetuń

Sołtys - Marta Masna

Rada sołecka
1. Klawikowska-Schultz Monika
2. Kowalów Robert
3. Polak Małgorzata

Sołectwo Dadzewo

Sołtys - Kaźmierczak Arkadiusz

Rada sołecka
1. Michalak Maria
2. Pooch Marek
3. Ruciński Rafał
4. Stelmach Sylwia
5. Wrzesiński Mateusz

Sołectwo Domachowo

Sołtys - Jaszkowic Aleksandra

Rada sołecka
1. Ciubak-Obiała Renata
2. Furmaniak Krzysztof
3. Jaszkowic Piotr
4. Pokorska Maria
5. Rumiński Michał

Sołectwo Garbno

Sołtys - Błaszczyk Ireneusz

Rada sołecka
1. Abramowicz Jolanta
2. Hirowicz Dorota
3. Kukieła Izabela

Sołectwo Gołogóra

Sołtys - Pietrzak Marek

Rada sołecka
1. Kołodziejczyk Mirosława
2. Król Rafał
3. Kusz Teresa
4. Nowak Aleksandra
5. Zakrzewski Paweł

Sołectwo Jacinki

Sołtys - Pęczak Ewa

Rada sołecka
1. Kiełbasa Krystyna
2. Konieczna Bogusława
3. Lisińska Danuta
4. Walencik Emilia
5. Wierzbicki Krzysztof
6. Woźniak Adam

Sołectwo Karsinka

Sołtys - Szydłowska Ewa

Rada sołecka
1. Dzierżyńska Angelika
2. Gąsiorek Bartosz
3. Pizor Katarzyna
4. Szydłowski Zbigniew
5. Żywanowska Monika

Sołectwo Kępiny

Sołtys - Janusz Buczkowski

Rada sołecka
1. Joanna Grobelna
2. Artur Tota
3. Halina Wiśniewska

Sołectwo Kościernica

Sołtys - Katarzyna Litwin

Rada sołecka
1. Kalisz Agata
2. Kaźmierczak-Kurczak Agnieszka
3. Litwin Krzysztof
4. Michalak Dorota
5. Ziarnowska Marta

Sołectwo Krąg

Sołtys - Sobieraj Mariusz

Rada sołecka
1. Budzich Roman
2. Margielewski Roman
3. Myśliński Józef
4. Łysko Iwona
5. Pooch Regina

Sołectwo Krytno

Sołtys - Witkowski Łukasz

Rada sołecka
1. Cieśla Paweł
2. Kozłowska Zdzisława
3. Matusiak Marek
4. Struś Barbara
5. Tomaszewska Marta

Sołectwo Nowy Żelibórz

Sołtys - Gil Ryszard

Rada sołecka
1. Baumast Antoni
3. Kowalczyk Jolanta
3. Kowalczyk Piotr

Sołectwo Nacław

Sołtys - Golec Urszula

Rada sołecka
1.Gorczyńska Barbara
2. Krasowska Grażyna
3. Makowski Rafał
4. Sitarek Żaneta

Sołectwo Powidz

Sołtys - Kocik Zbigniew

Rada sołecka
1. Iwańska Edyta
2. Iwański Roman
3. Matecka Żaneta

Sołectwo Rekowo

Sołtys - Kubicki Roman

Rada sołecka
1. Dębski Dariusz
2. Grabowski Oskar
3. Martyka Damian
4. Raczkowska Katarzyna
5. Szabrańska Anna

Sołectwo Rosocha

Sołtys - Zielińska Agnieszka

Rada sołecka
1. Krasnosielska-Żak Monika
2. Piątak Anita
3. Wąsowski Krzysztof

Sołectwo Rzeczyca Wielka

Sołtys - Makowiecki Józef

Rada sołecka
1. Ciecierska Marzena
2. Makowiecka Barbara
3. Makowski Bolesław
4. Łysakowski Grzegorz
5. Żuchowski Krzysztof

Sołectwo Sowinko

Sołtys - Zabłocki Grzegorz

Rada sołecka
1. Grochowska Janina
2. Grzegorczyk Anna
3. Krzysztofiak Kazimierz
4. Markowska Anna
5. Zabłocka Agnieszka

Sołectwo Stary Żelibórz

Sołtys - Sominka Aleksandra

Rada sołecka
1. Sominka Bogdan
2. Sominka Jacek
3. Zabłocka Malwina

Sołectwo Świerczyna

Sołtys – Pawłowska Elżbieta

Rada sołecka
1. Bańczyrowski Jan
2. Glinka Bożena
3. Khan Kamal
4. Khan Katarzyna
5. Liput Marzena
6. Tkacz Stanisław

Sołectwo Warblewo

Sołtys - Katarzyna Mażulis

Rada sołecka
1. Bigus Małgorzata
2. Kropidłowska Kamila
3. Żuchowski Józef

Sołectwo Wielin

Sołtys - Kisicki Rafał

Rada sołecka
1. Jach Tomasz
2. Rogowska Halina
3. Staszałek Rafał
4. Staszałek Sabina
5. Żuchowska Gabriela

Sołectwo Wietrzno

Sołtys - Perduta Jan

Rada sołecka
1. Bartczak Halina
2. Kondracka Ewa
3. Wilusz Arkadiusz

Sołectwo Żydowo

(nowy termin wyborów, do tego dnia funkcję sołtysa nadal sprawuje pan Janusz Parszczyński)

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-04-17 09:13:14 2019-04-17 11:05:13 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony