Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

VII Piknik Naukowy

Wydział Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej organizuje w sobotę 8 czerwca br. Piknik Naukowy. Impreza odbędzie się w godzinach 10 – 14 w siedzibie uczelni przy ul. Śniadeckich 2 (budynki G i H) oraz na terenach przyległych. 

VII Piknik Naukowy

Piknik Naukowy jest to inicjatywa stanowiąca połączenie nauki i rozrywki. Będzie to jej już siódma edycja. Piknik adresowany jest do szerokiego kręgu mieszkańców Koszalina i okolic, organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wiek.
Wykładowcy Politechniki Koszalińskiej, otwierając swoje laboratoria udowodnią, że nauka wcale nie musi być nudna, a wiedzę można przekazać w sposób przystępny, ciekawy i  oryginalny. W programie zaplanowano liczne eksperymenty i pokazy naukowe z zakresu techniki, fizyki, biologii, chemii i biochemii, w których każdy będzie mógł wziąć aktywny udział. Można będzie dowiedzieć się m.in. jak uzyskać supertwarde materiały cieńsze od ludzkiego włosa, jak są zbudowane i jak działają drukarki 3D i drony, zobaczyć pokaz robotów przemysłowych i mobilnych, inteligentnych systemów sterowania, zobaczyć bakterie i poznać tajemnice ludzkiego ciała. Ponadto, przekonać się, że metale potrafią zapamiętać swój kształt, a diamenty stosuje się nawet w medycynie… 

Na terenach zielonych wokół budynków Wydziału zaplanowano szereg atrakcji towarzyszących. Na scenie swoje umiejętności zaprezentują liczne zespoły wokalne i taneczne. Natomiast sami uczestnicy Pikniku będą mogli sami spróbować swoich sił podczas nauki zumby i rock-and-rolla. Odbędą się, cieszące się jak zwykle dużym zainteresowaniem, pokazy sprzętu m.in. straży miejskiej, straży granicznej, straży pożarnej i wojska, a także pokazy ratownictwa medycznego i zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik Pikniku, niezależnie od wieku, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na laserowym symulatorze strzelania. 

Na pikniku, jak co roku, swój sprzęt techniczny zaprezentuje także szereg firm z Koszalina, m.in. Zakład Gazowniczy, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Zakład Komunikacji. Dla dzieci zaplanowano cały szereg zabaw, gier i konkursów, a niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników będą przejażdżki na koniku, oczywiście, pod czujnym okiem instruktora. Po raz kolejny pojawią się także koszalińskie kluby motocyklistów oferując, nie tylko najmłodszym uczestnikom, możliwość przejażdżki na motorze. Natomiast Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin” zaprezentuje samochody sprzed lat, wzbudzając zapewne wśród wielu uczestników nutkę sentymentu…
Serdecznie zapraszamy, zapewniamy ładną pogodę, super atmosferę i moc niezapomnianych wrażeń! Oczywiście, wstęp jest bezpłatny.

Załączniki
NazwaAutorData publikacji
Program VII Pikniku Naukowego2019-06-05 08:16:37
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-06-04 09:51:58 2019-06-05 08:19:15 Wydział Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony