Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Biudziukom z Nacławia

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Polanowie odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Helenie i Janowi Biudziukom z Nacławia. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczył Burmistrz Polanowa, Pan Grzegorz Lipski.
 

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie Państwu Biudziukom z Nacławia

Pani Helena i Pan Jan poznali się w październiku 1966 roku w Nacławiu, gdy Pani Helena przyjechała odwiedzić siostrę. Pan Jan zakochał się od pierwszego wejrzenia i na krok  nie odstępował swojej sympatii. Znajomość zaowocowała ślubem  cywilnym, który Państwo Bidziukowie wzięli 18 lutego 1967 roku w Słuszkowie, obecnym województwie Wielkopolskim, zaś kościelny 16 kwietnia 1967 roku w Polanowie.

Z małżeństwa urodziło się dwóch synów – Sławomir i Jacek. Wychowali również dwie młodsze siostry Pana Jana, gdy zmarli ich rodzice. 
Mają jedną wnuczkę – Zuzannę.
Po ślubie zamieszkali w Nacławiu. Pan Jan pracował w gospodarstwie rolnym w Nacławiu jako kierowca, a Pani Helena przez 32 lata prowadziła sklep w Nacławiu. Przez 6 lat pracowała w Radzie Sołeckiej Nacławia, śpiewała również w chórze kościelnym. Pani Helena została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi oraz uhonorowana Medalem 40 Lecia II i III stopnia.
Pani Helena i Jan są pełnymi energii i tryskającymi dobrym humorem  emerytami.
Na uroczystości wręczenia medali wystąpiła z życzeniami wnuczka, Zuzanna, mówiąc między innymi: „… niech miłość i pokój w Waszych sercach  gości i nigdy nie zabrakło ludzkiej życzliwości, aby wszystko co smutne i trudne w radość się zamieniało”. Dodała również: „ W tym czasie ( 52 lata małżeństwa) nie mogliście zatrzymać żadnego dnia, ale też go nie stracić. Były dni radosne, a nieraz smutne, nie obyło się bez kłopotów, jako nieuniknionej części życia. Zapewne powtarzaliście sobie nieraz – to minie, Bóg pomoże. I tak też bywało”
Jubilatom życzymy jeszcze wielu szczęśliwych lat i doczekaniu w zdrowiu kolejnych rocznic. 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-04-03 12:01:22 2019-04-03 12:01:49 Aleksandra Ostrowska Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony