Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Umowa na budowę nowego przedszkola podpisana

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy, w ubiegłym tygodniu Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski podpisał umowę na realizację zadania pod nazwą „Budowa przedszkola w Polanowie wraz z termomodernizacją istniejącego przedszkola i z infrastrukturą towarzyszącą”.

W ramach inwestycji, do połowy 2024 r. powstanie nowoczesny, parterowy budynek składający się z trzech segmentów: dwóch głównych brył budynku oraz łącznika. Nowe przedszkole o powierzchni blisko 700 m², usytuowane będzie w pobliżu Zespołu Szkół Publicznych przy ul. Gradowe Wzgórze. Dodatkowo w ramach zadania w budynku Przedszkola Gminnego przy ul. Dworcowej zostanie wykonana termomodernizacja oraz przy wszystkich placówkach przedszkolnych (ul. Różana, Wolności i Gradowe Wzgórze) powstaną nowe place zabaw.

W związku z rosnącym zainteresowaniem wychowaniem przedszkolnym, władze samorządowe Gminy Polanów podjęły decyzję o budowie kolejnego przedszkola, na które z niecierpliwością czekają rodzice najmłodszych mieszkańców Polanowa i okolic.
Jak podkreśla Burmistrz: "(...) jeśli chcemy, aby gmina Polanów była atrakcyjnym miejscem do osiedlania się, życia i zakładania rodzin dla młodych ludzi, musimy zagwarantować odpowiednią ilości miejsc w przedszkolach, tak, aby każde dziecko pozytywnie przeszło proces rekrutacyjny.”

Inwestycję zrealizuje firma UNION INVEST Sp. z o. o z Łubiany, wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Wartość umowy opiewa na blisko 12 500 000 zł. 9 000 000 zł Gmina Polanów pozyskała na realizację tego zadania z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład, pozostałą cześć stanowią środki z budżetu Gminy.

 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-02-11 13:44:45 2023-02-14 07:06:42 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony