Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Święto lotki w Polanowie

W Polanowie 06/07.04.2019.r. w Hali Sportowej przy ul. Gradowe Wzgórze 5 odbył się Krajowy Turniej: Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych oraz Wojewódzki Turniej: Seniorów, Seniorów Młodszych, Juniorów Młodszych, Młodzików, Młodzików Młodszych, Żaków i Krasnali w Badmintona o „Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Polanów”. Zawody zostały rozegrane systemem grupowo-pucharowym i stały na różnym poziomie w turnieju krajowym i wojewódzkim udział wzięło odpowiednio 67 i 48 zawodniczek i zawodników. Turniej Krajowy odbył się w sobotę 06.04.2019.r. w którym zdobywcami podium zostali z reguły faworyci ale nie tylko, natomiast wojewódzki odbył się w niedzielę 07.04.2019.r.

Święto lotki w Polanowie

TURNIEJ KRAJOWY

Kategoria wiekowa junior młodszy.
Gra pojedyncza juniorek młodszych: I - miejsce Joanna Rybak UKS „Orkan” Przeźmierowo, II miejsce Amelia Gryguła FKB Polanów, miejsce III-IV Różana Cybulka niezrzeszeni Woj. Wielkopolskie – Zuzanna Sokołowska MLKS Solec Kujawski.
Gra pojedyncza juniorów młodszych: I - miejsce Maciej Kruszyński FKB Polanów, II – miejsce Antoni Jabłoński UKS OSiR „Badminton Sławno, III – miejsce Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko.
Gra podwójna juniorek młodszych: I miejsce Różana Cybulka niezrzeszeni Wielkopolska – Joanna Rybak UKS „Orkan” Przeźmierowo, II – miejsce Joanna Gryguła FKB Polanów – Marianna Konkel  UKS „Bliza” Władysławowo, III – miejsce Klaudia Gliwińska – Zuzanna Sokołowska MLKS Solec Kujawski.
Gra podwójna juniorów młodszych: I – miejsce Maciej Kruszyński FKB Polanów – Antoni Jabłoński UKS OSiR „Badminton” Sławno, II – m. Wojciech Kamiński – Michał Stępień UKS „Bursztyn Gdańsk, III – m. Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko -  Norbert Maciuszko FKB Polanów, IV – miejsce Wojciech Lebioda – Kacper Pyter FKB Polanów.
Gra mieszana juniorów młodszych: I – miejsce Amelia Gryguła FKB Polanów – Antoni Jabłoński UKS OSiR „Badminton” Sławno, II – miejsce Jakub Kolasiński – Zuzanna Sokołowski MLKS Solec Kujawski, III – miejsce Mateusz Oberzig – Marianna Konkel UKS „Bliza” Władysławowo.
W turnieju juniorów młodszych zadanie dobrze wykonali Amelia Gryguła i Maciej Kruszyński, Amelia w zasadzie szuka partnerki do gry podwójnej, bo w przyszłym sezonie ma grać tylko grę podwójną kobiet i grę mieszaną. Natomiast młodziki: Kacper Pyter, Wojtek Lebioda i Norbert Maciuszko grali o grupę wiekową wyżej więc wynik też uzyskali dobry.
Kategoria wiekowa młodzik młodszy.
Gra pojedyncza młodziczek młodszych: I – miejsce Lena Jachimek KS „Badminton” School Gdynia, II – miejsce Zofia Redzimska UKS „Kometka” Jastrowie, III-IV miejsca Emilia Szumielewicz UKS „Orlicz” Suchedniów i Kaja Ziółkowska niezrzeszeni Suchedniów,  V miejsce Wiktoria Rajkowska i Wiktoria Zblewska FKB Polanów.
Gra pojedyncza młodziczek młodszych: I – m. Kamil Roman UKS OSiR „Badminton” Sławno, II – m. Michał Makuchowski LUKS „Krokus” Góralice, miejsca III-IV Mikołaj Chrzanowski i Szymon Turski oboje MKS „Orlicz” Suchedniów, miejsca pozostałych naszych zawodników V – m. Filip Morawski, IX – m. Krystian Morawski.
Gra podwójna młodziczek młodszych: I – miejsce Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska FKB Polanów, II – miejsce Emilia Szumielewicz UKS „Orlicz” Suchedniów – Kaja Ziółkowska niezrzeszeni Suchedniów, III – miejsce Antonina Cybulka niezrzeszeni Woj. Wielkopolskie – Lena Jachimek KS „Badminton” School Gdynia.
Gra podwójna młodzików młodszych: I – m. Michał Makuchowski UKS „Krokus” Góralice – Kamil Roman UKS OSiR „Badminton” Sławno, II – m. Mikołaj Chrzanowski – Szymon Turski UKS „Orlicz” Suchedniów, III – m. Jakub Dulemba MKS „Orlicz” Suchedniów – Szymon Gwiazda UKS „Korona” Pabianice, miejsca naszych zawodników IV – m. Krystian Morawski – Maciej Kuźmicz KS „Badminton” School Gdynia.
Gra mieszana młodzików młodszych: I – m. Mikołaj Chrzanowski – Emilia Szumielewicz UKS „Orlicz” Suchedniów, II – m. Maciej Liwcza – Zofia Redzimska UKS „Kometka Jastrowie, III – m. Szymon Turski UKS „Orlicz” Suchedniów -  Kaja Ziółkowska niezrzeszeni Suchedniów, X – m. Filip Morawski FKB Polanów – Anna Lange KS „Badminton” School Gdynia.
W tej grupie wiekowej dobrze spisały się dwie Wiktorie w grze podwójnej w grze pojedynczej zabrakło trochę szczęścia w grze, Krystian spisał się na miarę swoich możliwości a Filip miał jeszcze rywali starszych o dwa lata od wrześnie powinno mu iść już dużo lepiej.
TURNIEJ WOJEWÓDZKI
Kategoria wiekowa junior młodszy.
Gra pojedyncza juniorów młodszych: I – m. Wojciech Lebioda, II – m. Kacper Pyter, III – IV m. Norbert Maciuszko, Denis Nakielski, wszyscy KB Polanów.
Gra podwójna juniorów młodszych: I – m. Wojciech Lebioda – Kacper Pyter KB Polanów, II – m. Norbert Maciuszko KB Polanów – Szymon Zajst MKB „Lednik” Miastko, III – m. Jakub Klusek – Maksymilian Kobiec MKB „Lednik” Miastko.
Kategoria wiekowa młodzik młodszy.
Gra pojedyncza młodziczek młodszych: I – m. Wiktoria Zblewska, II – m. Wiktoria Rajkowska obie KB Polanów, III – m. Maria Brechko UKS „Dwójka” Bytów.
Gra pojedyncza młodzików młodszych: I – m. Krystian Morawski KB Polanów, II – m. Wiktor Wyka MKB „Lednik” Miastko, III – m. Wiktor Bartoszek KB Polanów.
Gra podwójna młodziczek młodszych: I – m. Wiktoria Rajkowska – Wiktoria Zblewska KB Polanów, II – m. Maria Brechko – Zofia Kiżewska UKS „Dwójka” Bytów.
Kategoria wiekowa żak.
Gra pojedyncza żaków: I – m. Filip Morawski KB Polanów, II – m. Filip Pietruszyński MKB „Lednik” Miastko.
Kategoria wiekowa krasnal.
Gra pojedyncza krasnalek: I – m. Oliwia Słomińska KB Polanów.
Gra pojedyncza krasnali: I – m. Kacper Bronakowski, II – m. Mateusz Dorawa, III – m. Filip Kazimierczak wszyscy MKB „Lednik” Miastko.
Kategoria wiekowa senior (open).
Gra pojedyncza seniorek: I – m. Amelia Gryguła, II – m. Paulina Majtka obie KB Polanów, III – m. Anna Januszewska Kołobrzeg.
Gra pojedyncza seniorów: I – m. Norbert Miarka, II – m. Nikodem Ratkowski, III – m. Hubert Sznyter wszyscy KB Polanów.
Gra podwójna seniorek: I – m. Amelia Gryguła KB Polanów – Anna Januszewska Ustroń Morski, II – m. Monika Barańska – Paulina Majtka KB Polanów, III – m. Joanna Atras-Sadowska Polanów – Agnieszka Bylicka Mrzeżyno.
Gra podwójna seniorów: I – m. Norbert Miarka – Nikodem Ratkowski, II – m. Marcel Nowak – Hubert Sznyter wszyscy KB Polanów.
Gra mieszana seniorów: I – m. Norbert Miarka – Amelia Gryguła, II – m. Nikodem Ratkowski – Monika Barańska wszyscy KB Polanów.
Kategoria wiekowa senior młodszy.
Gra pojedyncza seniorów młodszych: I – m. Marcin Pietruszyński Miastko, II – m. Mateusz Mazik Polanów, III miejsca Mirosław Kabaciński i Krzysztof Krysa oboje Kołobrzeg, V – m. Marcel Nowak KB Polanów.
Gra podwójna seniorów młodszych: I – m. Piotr Drabik Mrzeżyno – Krzysztof Krysa Kołobrzeg, II – m. Mateusz Mazik – Joanna Atras-Sadowska (tak, tak para mieszana dała sobie radę w grze podwójnej panów) Polanów, III – m. Krzysztof Jura – Marcin Pietruszyński Miastko, IV – m. Bogdan Badurak – Andrzej Ciuła Polanów.
Gra mieszana seniorów młodszych: I – m. Mateusz Mazik – Joanna Atras-Sadowska Polanów, II – m. Krzysztof Krysa – Anna Januszewska Ustroń Morski, Piotr Drabik Mrzeżyno – Agnieszka Bylicka Mrzeżyno, IV – m. Paulina Majtka KB Polanów – Mirosław Kabaciński Kołobrzeg.
Zwycięzcy za pierwsze dwa miejsca w grze pojedynczej oraz za pierwsze miejsce w grze podwójnej otrzymali puchary za miejsca na podium dyplomy, w turnieju krajowym wszyscy otrzymali punkty do listy klasyfikacyjnej prowadzonej przez PZBad, dodatkowo wszyscy uczestnicy turnieju krajowego i wojewódzkiego byli poczęstowani  grilem, ciastem, kawą i herbatą.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-04-15 13:24:01 2019-04-17 11:32:07 Marian Pietruszyński Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony