Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Susza 2019 r. - informacja dla rolników

Burmistrz Polanowa w oparciu o stwierdzony przez Państwowy Instytut Badawczy w Puławach stan zagrożenia suszą rolniczą na terenie Gminy Polanów, informuje, iż rolnicy, których uprawy zostały dotknięte w/w niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym mogą składać wnioski o oszacowanie szkód do Urzędu Miejskiego w Polanowie, przy ul. Wolności 4 - w terminie do 22 lipca 2019 r.

 

Zgodnie z Systemem Monitoringu Suszy Rolniczej, prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (IUNG) na terenie Gminy Polanów wykazano (piąty okres raportowania), iż susza dotknęła następujące gatunki roślin uprawnych:

  • zboża jare,
  • rzepak i rzepik,

uprawianych na glebach kategorii I, bardzo podatnej na suszę: piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty.

Podstawą do rozpoczęcia szacowania strat w uprawach rolnych przez Komisję jest potwierdzone przez IUNG zagrożenie wystąpienia suszy w poszczególnych kategoriach glebowych. W związku z powyższym na razie szkody będą szacowane przez Komisję tylko na wyżej wymienionych uprawach. 

W sytuacji zmiany kategorii glebowych, bądź gatunku roślin uprawnych dotkniętych suszą - będziemy Państwa informować na bieżąco.
    
Zainteresowanych rolników informujemy, iż mapa kategorii glebowych znajduję się pod adresem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/
    
Do wniosku producent rolny jest zobowiązany dołączyć kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie.

Załączniki
NazwaAutorData publikacji
Pismo Wojewody ZachodniopomorskiegoBarbara Wójcik2019-07-09 23:27:26
Wniosek o szacowanie szkód2019-07-09 23:28:16
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-07-09 23:24:37 2019-07-16 09:43:06 Grzegorz Lipski Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony