Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych w Polanowie 2022

Już w najbliższą sobotę, 3 września nad Zalewem w Polanowie odbędą się Dożynki Gminne 2022. Szczególną rolę podczas tego święta odgrywają starostowie dożynek. W tym roku zaszczytną funkcję gospodarzy pełnić będą Pani Anna Kawalec z Polanowa i Pan Piotr Góralski z Karsinki – rolnicy naszej gminy.

Anna Kawalec  (41 lat) jest mieszkanką Polanowa. Wraz z mężem Tomaszem od 2014 r. prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha na terenie gminy Polanów, specjalizujące się w produkcji roślinnej. W gospodarstwie uprawia się kukurydzę, zboża oraz rzepak i rośliny strączkowe.

Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane. Posiada nowoczesny park maszynowy, częściowo zakupiony przy współfinansowaniu ze środków UE.

Jest matką 20 letnich synów bliźniaków, Miłosza i Tymoteusza, którzy w tym roku ukończyli Technikum Rolnicze w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie na kierunku „Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki”. Pani Anna jest osobą pracowitą, skromną, wesołą i towarzyską. Jej dom zawsze stoi dla wszystkich otworem, dla każdego ma miłe słowo, dobrą radę i ciepły uśmiech. Jej pasją jest gotowanie, dbanie o dom, ogrodnictwo i malowanie.

 

Piotr Góralski (33 lata) mieszka w miejscowości Karsinka, w gminie Polanów, stanu wolnego,  prowadzi własne gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha i pracuje w gospodarstwie rodziców o powierzchni 70 ha. W gospodarstwie prowadzona jest uprawa zbóż, rzepaku ,kukurydzy, ziemniaków i użytków zielonych.

Pan Piotr jest absolwentem Technikum Agrobiznesu w Boninie. Ukończył Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy w Bydgoszczy w kierunku Rolnictwo specjalność Ochrona Roślin i zdobył tytuł magistra inżyniera, ukończył również studia w kierunku Zootechnika specjalność Żywienie Zwierząt i Paszoznawstwo i zdobył tytuł inżyniera. Podczas nauki brał udział w konkursach z zakresu ergonomii i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak:

  • IV miejsce w XII Regionalnym Konkursie Wiedzy o BHP w Rolnictwie w 2006 r.(Drawsko Pomorskie)
  • I miejsce w XIII Regionalnym Konkursie Wiedzy o BHP w Rolnictwie w 2007 r.(Wałcz)
  • II miejsce w XIV Regionalnym Konkursie Wiedzy o BHP w Rolnictwie w 2008 r.(Sławno)
  • V miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie w 2009 r. (SGGW Warszawa)

Gospodarstwo na własny rachunek prowadzi od 2015 r. i jest czwartym pokoleniem rolników w rodzinie. Grunty i budynki w miejscowości Nacław wchodzące w skład gospodarstwa  są w dzierżawione od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W gospodarstwie rodziców, które współprowadzi utrzymywane jest stado bydła mlecznego i opasowego.

Rodzina państwa Góralskich stale modernizuje gospodarstwo, poprzez zakup nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych. W gospodarstwie wykorzystywane są dwie metody uprawy: płużna i bezorkowa.

 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-09-01 07:56:18 2022-09-05 08:55:11 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony