Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Środki finansowe na inwestycję w Domachowie

W ramach rządowego naboru na środki finansowe dla gmin, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, Gmina Polanów złożyła 3 wnioski. Pierwszy projekt dotyczył budowy drogi dojazdowej z parkingiem w miejscowości Bukowo, drugi projekt obejmował budowę drogi wraz z chodnikami w miejscowości Dadzewo, trzeci wniosek dotyczył budowy świetlicy w Domachowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Spośród wnioskowanych projektów pozytywnie został oceniony wniosek na dofinansowanie realizacji inwestycji w Domachowie. Wartość projektu wynosi 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie dla gminy to kwota 2 mln zł.

Projekt planowanego przedsięwzięcia obejmuje budowę w Domachowie świetlicy o powierzchni 183 m2 i jej kompleksowe wyposażenie i zagospodarowanie. W pomieszczeniach  przewidziano kuchnię, kącik czytelniczy, komputerowy, rekreacyjno-edukacyjny i techniczny. Otoczenie świetlicy zostanie ogrodzone i zagospodarowane poprzez budowę parkingu, placu zabaw. Zorganizowany zostanie również kącik seniora (szachy/warcaby) oraz wzniesiona będzie wiata rekreacyjna. Zwieńczeniem inwestycji będzie przebudowa drogi dojazdowej do osiedla mieszkaniowego na odcinku 80 metrów, oraz wykonanie placu manewrowego o powierzchni 500 m2 oraz parkingu.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-06-16 22:32:37 2021-06-17 08:41:43 Dorota Buczkowska-Szalbierz Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony