Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Spotkanie z Koszalińskimi Amazonkami

Październik jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi stworzył okazję do tego, aby również w gminie Polanów poświęcić więcej uwagi na problematykę raka piersi i sytuację kobiet, którym przyszło walczyć z tym nowotworem.

W ramach kontynuacji projektu Kochaj życie, 21 października 2021 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego, członkinie Koszalińskiego Stowarzyszenia Amazonki przeprowadziły warsztaty, które miały charakter akcji profilaktycznej, podkreślającej jak ważne jest wykonywanie regularnych badań w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi.

Panie podzieliły się z uczestniczkami spotkania swoimi bogatymi doświadczeniami i spostrzeżeniami, udzieliły wielu bardzo przydatnych rad dotyczących samej profilaktyki, wskazując, że jest ona ważna, jak nie najważniejsza z punktu widzenia życia i zdrowia kobiet.

Punktem kulminacyjnym spotkania było szkolenie z samobadania piersi prowadzone na fantomach piersi. Uczestniczki spotkania uczyły się, jak badać piersi oraz jakiego rodzaju zmiany powinny je niepokoić.

Panie otrzymały instrukcję samobadania piersi i literaturę zachęcającą do badań profilaktycznych.

W ramach projektu, powstały również informatory i kalendarzyki, któe trafia do mieszkanek gminy Polanów.

Wydarzenie było częścią projektu dofinansowanego z programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji Nauka dla Środowiska.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-10-29 10:21:06 2021-11-26 22:40:19 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony