Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Sobótka nad wodą 2022

25 czerwca 2022 r., muzyka, tańce i ludowe zwyczaje zdominowały polanowskie przestrzenie, znajdujące się nad basenem miejskim.

Punktualnie o 14.00, Dyrektor Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu Wiesław Lebioda wspólnie z Burmistrzem Polanowa Grzegorzem Lipskim otworzyli tegoroczną Sobótkę nad Wodą. Wydarzenie rozpoczęły IV Sobótkowe Prezentacje Zespołów, Kapel oraz Twórców Ludowych. W przeglądzie wzięło udział 17 zespołów z powiatu koszalińskiego. Bogactwo melodii i pieśni oraz różnorodność ich interpretacji zapewniła niesamowitą atmosferę, dopełnioną urokliwym klimatem miejsca, w jakim artyści mieli okazję po raz pierwszy występować. Dzięki przeprowadzonej rewitalizacji pomostu i zagospodarowania przestrzeni wokół jeziora kaczego, Polanów zyskał nową, niepowtarzalna przestrzeń na spotkania kulturalne i rozrywkowe w zielonym otoczeniu. Gminę Polanów na scenie reprezentowały dwa zespoły ludowo-śpiewacze: Olszyna z Żydowa i Córy Gołogóry, pozostające pod opieką nowego instruktora muzycznego z POKS - Krzysztofa Ciuły.

Tradycyjnie przeprowadzono konkurs na „Najładniejszy wianek świętojański”. Jury oceniało estetykę, dobór materiałów, samodzielność wykonywania, zaangażowanie i oryginalne podejście do tematu. Najpiękniejszy wianek, spośród 27 zgłoszonych w konkursie, uwiły Zofia Popowicz i Tola Pawłowska. Kolejne miejsca zajęły: Justyna Roman, Lena Rajtar i Pola Czyż.
Po rozstrzygnięciu konkursu barwny korowód z wiankami, w blasku świec udał się nad jezioro, aby, zgodnie z ludowymi wierzeniami zapewniającymi szczęście i obfitość, puścić wianki na wodę.

Imprezę uświetniły stoiska lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich z Polanowa, Rzeczycy Wielkiej, Gołogóry, Cetunia, Jacinek, Krytna oraz świetlicy wiejskiej z Jacinek.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-06-29 10:26:06 2022-07-01 10:27:58 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony