Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Sobótka nad wodą - powitanie lata 2021

Noc Świętojańska w Polanowie „Sobótka nad wodą” to wydarzenie o wieloletniej tradycji, które po wielu latach powróciło nad jezioro „Kacze”.

W sobotę (26.06) przy nowym pomoście miejskiego basenu pojawiły się setki osób, które odpowiadając na zaproszenie organizatorów: Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Gminy Polanów, przywitały pierwsze dni lata.

Impreza obfitowała w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, występy muzyczne m.in. zespołu 5S oraz konkursy, wśród których na szczególną uwagę zasługuje ten, poświęcony świętojańskim wiankom. W konkursie aż 41 uczestników zaprezentowało swoje wyplecione z pięknych kwiatów, ziół i liści rękodzieła. Zanim barwny korowód "świtezienek" z pochodniami wypuścił wianki na wodę, komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Zostali nimi: Karol Kanikowski – I m-ce, Kacper Biliński – II m-ce, Lena Rajtar i Nikola Bień – III m-ce ex aequo.

O podniebienia gości zadbały gminne Koła Gospodyń Wiejskich ze Świerczyny, Bukowa, Krytna, Żydowa, Polanowa i Rzeczycy Wielkiej.
„Sobótkę nad wodą” zwieńczyła zabawa taneczna, do której przygrywał zespół Sylwia&Wiesław.

Impreza była swego rodzaju oddechem po miesiącach zamknięcia wszelkiej działalności imprezowej w kraju.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-07-01 11:25:31 2021-07-01 11:30:22 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony