Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Prezentacja powieści Jerzego Żelaznego

24 marca 2022 r. w Bibliotece Publicznej  Miasta Gminy w Polanowie odbyło się spotkanie Czytelników, na którym Jerzy Żelazny prezentował swoją najnowszą książkę  „Śmiech Chryzypa”. 

Jest to powieść, w której pisarz wykorzystując zdarzenie z życia filozofa starożytnej Grecji, Chryzypa, poddaje krytyce zjawiska życia społecznego w naszym  kraju. Jerzy Żelazny  omówił cechy charakterystyczne  powieści drogi i political fiction.

Fragmenty powieści czytali Jadwiga Galik ze Sławna, Jolanta Skowrońska, Dariusz Kalinowski i Henryk Zabrocki. W prezentacji powieści uczestniczył też Krzysztof Ciuła, ilustrując czytane fragmenty muzyką. 

O powieści wypowiadali się uczestnicy spotkania – Zenon Dropko odczytał krótki fragment książki, mówiąc, że to najbardziej ważki fragment książki,  dotyczący krytyki sytuacji politycznej w kraju. Dariusz Kalinowski wyraził swój zachwyt powieścią, czytając niektóre metafory oraz dowcipne zestawy słowne. Wyraził też zdanie, że jest to najlepsza książka napisana przez Jerzego Żelaznego.

Od Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego pisarz dostał bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz wiele ciepłych słów, a zebrani w sali bibliotecznej Czytelnicy odśpiewali autorowi tradycyjną pieśń „Sto lat”.

 

Tekst: J. Żelazny BPMiG w Polanowie
Zdjęcia: A. Andrzejewski i BPMiG

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-04-04 08:28:50 2022-04-04 08:37:20 J. Żelazny BPMiG w Polanowie Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony