Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Pośrednictwo Gminy Polanów w handlu węglem

Mając na uwadze ochronę budżetów gospodarstw domowych opalanych węglem Gmina Polanów zamierza pośredniczyć w handlu węglem na zasadach określonych w projekcie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.
 

Zgodnie z projektem ustawy, którym obecnie zajmuje się Sejm RP, Gmina przed dokonaniem zakupu węgla zawiera umowę z podmiotem zajmującym się wprowadzaniem do obrotu paliwa stałego, po uprzednim dokonaniu wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy zainteresowanych zakupem paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego. 

Mając na uwadze realizację powyższego zwracamy się do Państwa o zgłaszanie na adres e-mail: j.hirowicz@polanow.eu lub nr telefonu 943481056, swojego zainteresowania zakupem węgla kamiennego w takiej formule. W zgłoszeniu należy podać rodzaj węgla (np. ekogroszek, groszek, orzech itp.) oraz  planowaną ilość zakupu. 

Nabyty przez gminę węgiel podlegać będzie sprzedaży w ramach zakupu preferencyjnego w celu zaspokojenia potrzeb własnych gospodarstw domowych. Cena nabywanego węgla, w zależności od przyjętej formy, zgodnie z zapisami ustawy, nie może przekroczyć 2.000 - 2200 zł brutto za tonę, a zakupić go będzie mogła uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1. ustawy z dnia 5 sierpnia 2022r. o dodatku węglowym. Ilość paliwa stałego dostępną dla jednego gospodarstwa w ramach zakupu preferencyjnego zostanie określona Rozporządzeniem ministra ds. aktywów państwowych. Wstępnie tę ilość określono na 2 tony na gospodarstwo domowe. Ustawa  wprowadzająca opisane regulacje w zakresie zakupu preferencyjnego znajduje się obecnie na etapie bieżących prac legislacyjnych parlamentu.  Po jej wejściu w życie, szczegółowe wytyczne w zakresie realizacji zakupu preferencyjnego będą Państwu przekazywane na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej gminy www.polanow.pl.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2022-10-21 08:18:39 2022-10-24 14:59:23 Dorota Buczkowska-Szalbierz Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony