Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Porozumienie inicjujące współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości

Razem z  początkiem roku 2021 i  wejściem w życie  ustaw z tzw. „Pakietu mieszkaniowego” dla gminy Polanów pojawiły się nowe możliwości  i szanse dla rozwoju gminnego budownictwa mieszkaniowego.

W tym celu Burmistrz Polanowa  Pan Grzegorz Lipski podpisał w  dniu 1 lutego 2021 r.  porozumienie inicjujące współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości, reprezentowanym przez Wiceprezesa Jarosława Pucka, w zakresie utworzenia razem z innymi gminami naszego województwa Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM).  Powołanie i funkcjonowanie SIM na wzór Towarzystwa Budownictwa Społecznego umożliwi budowę w perspektywie kilku lat lokali mieszkalnych dla rodzin z terenu naszej gminy. Budownictwo w tej formule przewiduje realizację inwestycji mieszkaniowej dla grupy najemców, którzy posiadają środki na regularne opłacanie czynszu, ale ich przychody są na tyle ograniczone, że nie stać ich na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie. W nowym programie,  najem ten opiera się  m.in. na modelu partycypacji finansowej najemców  w kosztach inwestycji, co  umożliwi  w przyszłości dojście do własności  zajmowanego lokalu.  
Kolejnym krokiem do wdrożenia przez Gminę Polanów nowego programu mieszkaniowego jest przyjęcie przez Radę Miejską w Polanowie pakietu uchwał w tym zakresie.    

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-02-04 11:18:06 2021-02-04 15:17:17 Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony