Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski różowy Bieg na szpilkach

11 września 2021 r. w parku miejskim w Polanowie odbył się festyn celebrujący „życie”, który połączył dwie inicjatywy na rzecz zdrowia: szczepień przeciw covid-19 oraz profilaktyki raka piersi. Mimo że pogoda pokazała, jakim może być niebezpiecznym żywiołem, uczestnicy nie zawiedli. Różowy Bieg na szpilkach, pod partonatem honorowym burmistrza Polanowa, cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno pań w różnym wieku jak równiez i odważnych panów.

To trochę szalone w formie wydarzenie było częścią projektu „Kochaj życie”, realizowanego przez nieformalną grupę założoną przez pracownice promocji polanowskiego Urzędu, której osobwości prawnej udzieliło Stowarzyszenie Łączy nas Polanów.

Organizatorzy podkreślali, że był to symboliczny bieg, NIE WYŚCIG! a całej mprezie przyświeał jeden cel: aby poprzez dobrą energię, entuzjazm i uśmiech wywołać dyskusję, na temat dla nas bardzo ważny - temat profilaktyki raka piersi. Na biorących udzial w Biegu czekały różowe koszulki ze znakiem graficznym, a po pokonaniu 100 m trasy, wiądącej alejkami parku, specjalnie na tę okazje wykonane metalowe medale w kształcie owej szpilki. Przed startem uczestników rozgrzały gorące rytmy Zumby, poprowadzonej przez Grzegorza Trafnego. Na zakończenie Biegu, uczestnicy festynu zostali poczęstowani tortem.

W wydarzeniu wzięła udział grupa pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie wraz dyrektorem Aleksandrą Kalinowską, którzy w ten sposób dali wyraz wsparcia dla chorującej na raka piersi koleżanki.

Swoją obecnością poparli akcję Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, Skarbnik Gminy Polanów Marta Kleinszmid a także Radny Rady Powiatu Koszalińskiego Dariusz Kalinowski oraz Radni Rady Miejskiej w Polanowie: Dorota Wójcicka-Popowicz, Marzena Dzierżyńska oraz Piotr Wodyk.

Wydarzenie było częścią projektu dofinansowanego z programu grantowego Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za pośrednictwem Fundacji Nauka dla Środowiska.

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki wsparciu z Urzędu Miejskiego oraz pomocy otrzymanej od Zakładu Usług Komunalnych, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanowie i Kół Gospodyń Wiejskich w: Gołogórze, Polanowie i Rzeczycy Wielkiej.

"Bieg na szpilkach" był zapowiedzią do kolejnego etapu projektu, jakim sa zaplanowane warszty z profilaktyki i samobadania piersi, które przeprowadzą panie ze Stowarzyszenia Koszalińskiego Klubu "Amazonek". Spotkanie odbędzie się w październiku, czyli miesiącu od wielu lat uznawanego na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. Planowany termin: 24 październik 2021 r. godz. 16.00 w Urzędzie Miejskim w Polanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-09-22 08:38:07 2021-09-29 15:09:45 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony