Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski Jarmark Wielkanocny

Każdy, kto w sobotę 6 kwietnia 2019 r. odwiedził plac pod namiotem w Polanowie, mógł poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Polanowie Jarmarku Wielkanocnego.

Polanowski Jarmark Wielkanocny

Stoły kusiły feerią barw już od wczesnych godzin porannych, a było na nich w czym wybierać, ponieważ swoje wyroby prezentowały m.in. panie z nowo powstałych kół gospodyń wiejskich we współpracy ze swoimi sołectwami i świetlicami, Szkolne Koło Caritas z Polanowa oraz lokalni przedsiębiorcy. Można było nabyć palmy wielkanocne, stroiki i ozdoby świąteczne, wypieki i wielkanocne smakołyki, pieczywo, wędzone wędliny i miody.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego ogłoszono także wyniki organizowanego przez Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu konkursu pn. „Tradycyjna Palma Wielkanocna”, do którego zgłosiło się aż 50 uczestników. Główną nagrodę w kategorii „Szkoła Podstawowa kl. I-III” zdobył Piotr Kaźmierczak z sołectwa Dadzewo, w kategorii „Szkoła Podstawowa kl. IV-VIII” - Zuzanna Terczyńska ze Szkoły Podstawowej w Polanowie, w kategorii „Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne” przyznano wyróżnienia Neli Czarkowskiej ze Świetlicy Wiejskiej w Jacinkach oraz Danielowi Bilińskiemu ze Świetlicy Wiejskiej w Bożenicach. W kategorii „Dorośli” główną nagrodę otrzymała Marta Grad ze Świerczyny, a wyróznienia przyznano otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich w Świerczynie, Bożenicach, Rzeczycy Wielkiej i Domachowie. Nagrodę za najwyższą palmę, liczącą 383 cm, odebrała w imieniu Koła Gospodyń Wiejskich w Gołogórze Krystyna Kaczka.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-04-08 09:26:54 2019-04-08 09:31:29 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony