Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

W minioną sobotę, 16 grudnia 2023 roku, Polanów zamienił się w świąteczną oazę, gdy po raz pierwszy na zrewitalizowanym rynku miejskim odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. To wyjątkowe wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu Gminy Polanów, Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie.

Imprezę otworzył Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, który serdecznie powitał zebranych mieszkańców i gości i podkreślił znaczenie tego świątecznego spotkania dla wspólnoty lokalnej. Towarzyszyli mu dyrektor POKiSu Wiesław Lebioda oraz dyrektor ZEAO Dariusz Kalinowski, którzy również złożyli życzenia świąteczne i wyrazili radość z udziału mieszkańców w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Rynek miejski ożył kolorami i zapachami, gdy liczne stoiska wystawiennicze lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i sołectw zachęcały do zakupów świątecznych prezentów. Na straganach można było znaleźć piękne, unikatowe, ręcznie robione ozdoby świąteczne, pyszne wypieki i wiele innych produktów idealnych na prezent lub udekorowanie domu na nadchodzące święta.

Scena Jarmarku zabrzmiewała dzwiękami świątecznej muzyki dzięki szkolnej orkiestrze dętej i polanowskiemu Big Bandowi. Ogłoszono również zwycięzców świątecznych konkursów. POKiS uhonorował autorów najładniejszych szopek bożonarodzeniowych. Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego, organizowanego po raz pierwszy przez Burmistrza Polanowa, na oficjalną kartkę bożonarodzeniową Gminy Polanów 2023.

Nie zabrakło też miejsca dla najmłodszych. W Centrum Integracji Społecznej, pod okiem instruktorek z wiejskich świetlic gminnych, odbywały się pasjonujące warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Maluchy pisały listy do samego Świętego Mikołaja, a finałem wydarzenia było jego przybycie z workiem prezentów, które rozpromieniło twarze najmłodszych.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-12-17 16:49:39 2023-12-21 09:21:03 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka