Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski Bieg Niepodległości 2023

Polanowski Bieg Niepodległości, pod patronatem honorowym Burmistrza Polanowa, już od 5 lat jest doskonałą okazją do uczczenia najważniejszego polskiego święta narodowego w aktywy, sportowy sposób.

Spotykamy się (wyjątkowo tym razem) 12 listopada 2023 r., po Mszy Świętej, o godzinie ok. 11.45 na rynku miejskim. Tam, rozwiniemy 50-metrową flagę,  zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego, a następnie przemaszerujemy z flagą ulicami miasta na plac targowy przy ulicy Cmentarnej, który stanie się tradycyjnie miejscem startu i mety V już Polanowskiego Biegu Niepodległości.
 

W tym roku po raz kolejny imprezę wzbogacą białe i czerwone koszulki sportowe z logotypem Gminy Polanów - Góry Północy.  Uczestnicy, którzy jeszcze takiej nie posiadają, mogą bezpłatnie otrzymać w namiocie Organizatora.

Na mecie na uczestników będą czekały wyjątkowe, specjalnie na tę okazję wykonane medale z naszym narodowym symbolem - orłem białym.

Już tradycyjnie do nabycia na stoiskach przygotowanych przez KGW pyszne rogale niepodległościowe. W tym roku słodkości będzie można zakupić od KGW Polanów i KGW Wielin. 

 

Uczestników Biegu oraz wszystkich przybyłych gości poczęstujemy gorącą grochówką, przygotowaną przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Polanowie.


W Biegu może wziąć udział każdy mieszkaniec lub przyjaciel miasta i gminy Polanów. Rejestracja uczestników od godziny 12.30 odbywać się będzie w namiocie Organizatora. Oficjalny start zaplanowany jest po powitaniu, instruktażu i rozgrzewce na godzinę 13.00 z placu targowego przy ulicy Cmentarnej. Dla uczestników Polanowskiego Biegu Niepodległości 2023 przygotowano 3 trasy: dla dzieci, dla dzieci kl. V-VIII oraz dla dorosłych i nordic walking.

Trasa Biegu dzieci: START: plac targowy, prosto drogą rowerową (ulicą Stawną, ulicą Łąkową wzdłuż strumyka) do mostku na rzece Grabowej,
powrót tą sama trasą: drogą rowerową (wzdłuż strumyka, ul. Łąkową i Stawną)
META: plac targowy przy ul. Cmentarnej. Długość trasy - ok. 1 km

Trasa Biegu dzieci klas V-VIII:  START: plac targowy, prosto ul. Stawnej, za centrum przesiadkowym w prawo ul. Wolności,
przy jeziorze Kaczym Aleją 30-lecia Samorządu Terytorialnego im. Piotra Drewli, następnie drogą rowerową wokół zbiornika wodnego
przy ścieżce edukacyjnej, w lewo przez mostek na rzece Grabowej, prosto drogą rowerową przez ul. Łąkową i ul. Stawną
META: plac targowy przy ul. Cmentarnej. Długość trasy - ok. 2 km

 

Trasa Biegu młodzież, dorośli, nordic walking:  START: plac targowy, w prawo ul. Cmentarną, ul. Przytorze, wokół cmentarza komunalnego,
ul. Przytorze, ul. Bobolicka, koło ZUKu w prawno, całą długość ul. Stawnej, za centrum przesiadkowym w prawo ul. Wolności, przy
jeziorze Kaczym Aleją 30-lecia Samorządu Terytorialnego im. Piotra Drewli, następnie drogą rowerową wokół zbiornika wodnego przy ścieżce edukacyjnej,
w lewo przez mostek na rzece Grabowej, prosto drogą rowerową przez ul. Łąkową i ul. Stawną
META: plac targowy przy ul. Cmentarnej. Długość - ok 3,7 km


Na zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody.

Najważniejszy jednak w tym dniu jest sam udział w Biegu i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku.

Organizatorem Polanowskiego Biegu Niepodległości jest Urząd Miejski w Polanowie we współpracy z Polanowskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Zespołem Ekonomiczno-Administracyjnym Oświaty, Zespołem Szkół Publicznych w Polanowie, jednostką OSP Polanów, Strażą Miejską, Zakładem Usług Komunalnych w Polanowie, Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Polanowie oraz KGW Polanów i Wielin.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z poprzedniej edycji Polanowskiego Biegu Niepodległości

 

 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-11-09 10:22:47 2023-11-15 08:10:55 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka