Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski Bieg Niepodległości 2021

Polanowski Bieg Niepodległości, pod patronatem honorowym Burmistrza Polanowa, od kilku lat jest doskonałą okazją do uczczenia najważniejszego polskiego święta narodowego w aktywy, sportowy sposób.

Spotykamy się 11 listopada 2021 r., po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, o godzinie 11.45 w parku miejskim przy OSP. Tam rozwiniemy 50-metrową flagę, zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego, a następnie przemaszerujemy z flagą ulicami miasta na plac targowy przy ulicy Cmentarnej, który będzie w tym roku miejscem startu i mety Polanowskiego Biegu Niepodległości.


Trasa przemarszu z 50-metrową biało-czerwona flagą
 

Poprzednia edycja miała charakter wirtualny, ale tym razem możemy stanąć na starcie pokonać wyznaczone trasy w tradycyjny sposób. Na mecie na uczestników będą czekały medale w kształcie granic administracyjnych Gminy Polanów oraz ciepły poczęstunek dla wszystkich przybyłych. Do nabycia pyszne rogale niepodległościowe na stoiskach przygotowanych przez KGW. 


medale w kształcie granicy administracyjnej gminy Polanów


W Biegu może wziąć udział każdy mieszkaniec lub przyjaciel miasta i gminy Polanów. Rejestracja uczestników od godziny 12.30 odbywać się będzie w namiocie Organizatora. Oficjalny start zaplanowany jest po powitaniu, instruktażu i rozgrzewce na godzinę 13.00 z placu targowego przy ulicy Cmentarnej. Dla uczestników Polanowskiego Biegu Niepodległości 2021 przygotowano 3 trasy: dla dzieci, dla dorosłych i nordic walking.

Trasa Biegu dzieci: START: plac targowy przy ul. Cmentarnej, w prawo ul. Stawną, drogą rowerową, ul. Łąkowa, chodnikiem przy ul. Wolności, wzdłuż ścieżki
edukacyjnej przy pomoście nad jeziorem Kaczym, drogą rowerową ul. Łąkową, META: plac targowy przy ul. Cmentarnej

Trasa Biegu młodzieży, dorosłych i nordic-walking:  START: plac targowy przy ul. Cmentarnej, w lewno w ul. Stawną, ul. Bobolicką,
ul. Przytorze, ul. Cmentarną, w prawo w ul. Stawną, ul. Wolności, Aleja 30-lecia Samorządu Terytorialnego im. Piotra Drewli, 
wokół jeziora Kaczego, drogą rowerową wzdłuż ul. Łąkowej i Stawnej , META: plac targowy przy ul. Cmentarnej


Na zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych czekają atrakcyjne nagrody.

Najważniejszy jednak w tym dniu jest sam udział w Biegu i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku.

Organizatorem Polanowskiego Biegu Niepodległości jest Urząd Miejski w Polanowie we współpracy z Miejskim Klubem Sportowym GRYF, Polanowskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, jednostkami OSP (Polanów, Żydowo, Nacław), Strażą Miejską i Zakładem Usług Komunalnych w Polanowie oraz KGW.

Załączniki
NazwaAutorData publikacji
Trasa biegowa dla dzieci - Polanowski Bieg Niepodległości 2021Agnieszka Kaczka2021-11-03 15:31:18
Trasa biegowa dorośli, młodzież, nordic walking- Polanowski Bieg Niepodległości 2021Agnieszka Kaczka2021-11-03 15:33:13
Plakat - Polanowski Bieg NiepodległościAgnieszka Kaczka2021-11-04 10:57:10
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-11-03 13:01:11 2021-11-12 12:54:17 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony