Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Polanowski Bieg Niepodległości

11 listopada 2019 r. ponad sto osób zdecydowało się na sportowo uczcić narodowe święto i stanęło na starcie Polanowskiego Biegu Niepodległości.

Przed rozpoczęciem rywalizacji, o godz. 12.00 zawodnicy wspólnie odśpiewali hymn Polski. Później przyszedł już czas na sportowe emocje. Uczestnicy biegu w kategorii młodzież, dorośli oraz grupy nordic walking mieli do pokonania dystans około 3 kilometrów, dla dzieci została przygotowana krótsza - 1-kilometrowa trasa. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli sami organizatorzy Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski i Dyrektor ZEAO Dariusz Kalinowski.

Na mecie z rąk Zastępcy Burmistrza Piotra Górniaka i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Polanowie Józefa Wilka każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepszych zawodników czekały nagrody w postaci plecaków.
Na placu mety można było rozgrzać się gorącą herbatą i serwowaną „wojskową grochówką” oraz nabyć słodkie rogale, przygotowane specjalnie na tę okazję przez Koła Gospodyń Wiejskich z Nacławia, Świerczyny, Gołogóry i Żydowa.

Na zakończenie zostały wypuszczone w powietrze białe i czerwone balony z helem, jako widoczny symbol celebrowania kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Polanów.

Polanowski Bieg Niepodległości zorganizowali Burmistrz Polanowa, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Oświaty, jednostki OSP gminy Polanów: Polanów, Nacław, Żydowo.