Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Podpisanie umowy na realizację Programu Ciepłe Mieszkanie w gminie Polanów

Wczoraj w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Polanowie podpisano umowę na realizację w naszej gminie Programu Priorytetowego Ciepłe Mieszkanie. Gmina Polanów otrzymała na ten cel dofinansowanie w kwocie 7 285 500,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Spotkanie rozpoczęła Justyna Plucińska - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, która omówiła proces przygotowań do wdrożenia w naszym mieście i gminie Programu oraz jego główne założenia. Program ten ma na celu przede wszystkim eliminację starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe, zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych, a także poprawę efektywności energetycznej, co przyczyni się do lepszej jakości powietrza. Jest on skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (posiadających więcej niż dwa lokale mieszkalne), którzy posiadają stare piece wymagające wymiany.

Przed podpisaniem umowy głos zabrali Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Waldemar Miśko oraz Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Rady Miejskiej w Polanowie z Przewodniczącym Józefem Wilkiem, Zastępca Burmistrza, Skarbnik Gminy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego z różnych referatów, m.in. ochrony środowiska, pozyskiwania funduszy i inwestycji.

Wkrótce opublikujemy na stronie Urzędu Miejskiego w Polanowie więcej informacji dla mieszkańców zainteresowanych uczestnictwem w Programie.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2024-03-23 09:51:01 2024-03-26 08:13:18 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka