Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Państwo Dworakowscy świętują 60-lecie małżeństwa

Państwo Ewa i Jerzy Dworakowscy z Rzeczycy Wielkiej świętowali jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego. Dziś, w obecności najbliższej rodziny, Jubilaci przyjęli gratulacje i życzenia od Burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego i Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Marioli Domańskiej. W 2016 r. małżonkowie otrzymali Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

Państwo Ewa i Jerzy Dworakowscy zawarli związek małżeński 7 marca 1964 roku w Kawczu. Historia ich miłości zaczęła się w Przytocku, gdzie znajdował się dom rodzinny Ewy. Jerzy, podróżując autostopem z kolegami, trafił do tej miejscowości i zafascynowany poznaną dziewczyną, zdecydował się tam zostać. Podjął pracę w miejscowym PGR, a następnie odbył służbę wojskową, którą zakończył jako podoficer w 1964 roku. W tym samym roku para wzięła ślub – Pani Ewa miała wówczas 21 lat, a Pan Jerzy 23 lata.

Pani Dworakowska pracowała przez 52 lata w aptece w Miastku, jej mąż podejmował zatrudnienie w różnych zakładach: PGR, WSWT, Fabryce Odzieży Skórzanej w Miastku, Garbarni w Kępicach, GS Kępice oraz w Hucie Katowice. W 1978 roku państwo Dworakowscy otrzymali mieszkanie w Rzeczycy Wielkiej, gdzie Pan Jerzy pracował w PGR aż do emerytury. Dodatkowo, w latach 1964-1972, Pan Jerzy grał w piłkę nożną, reprezentując drużyny Start Miastko i LZS Miastko.

Pani Ewa łączyła pracę zawodową z prowadzeniem domu i wychowaniem czwórki dzieci: córki Aleksandry oraz trzech synów – Włodzimierza, Przemysława i Karola. Państwo Dworakowscy doczekali się także trzech wnuczek, siedmiu wnuków oraz dwóch prawnuków. Pan Jerzy na emeryturze pozostał aktywny społecznie – był sołtysem sołectwa Rzeczyca Wielka VIII kadencji oraz działał w Stowarzyszeniu Forum Sołtysów Powiatu Koszalińskiego.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2024-07-02 12:47:32 2024-07-03 09:26:45 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka