Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Otwarcie placu zabaw w Żydowie

5 czerwca 2019 r. w Żydowie otwarto nowy plac zabaw. Mogą korzystać z niego najmłodsi mieszkańcy, którzy wspólnie z Burmistrzem Polanowa Grzegorzem Lipskim dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi.

Otwarcie placu zabaw w Żydowie

Główna atrakcja nowego placu to duży zestaw zabawowy z tunelami, zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową. Obok niego znajdują się huśtawka, piaskownica, karuzela i bujaki. Na miejscu ustawiono też ławki i kosze na śmieci. Wykonano nawierzchnię pisakową i ogrodzenie panelowe z siatki.

Plac zabaw powstał w ramach realizowanego przez Gminę Polanów projektu pn. Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w miejscowości Polanów oraz budowa placu zabaw m. Żydowo dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 na operacje typu Kształtowanie przestrzeni publicznej w ramach działania Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich.

Wartość inwestycji to ok. 82 tys. zł. Dofinansowanie ze środków unijnych Urzędu Marszałkowskiego wyniosło 63, 63%. Pozostałą część zapewniła Gmina Polanów.

Otwarcie zostało połączone z Sołeckim Dniem Dziecka, dlatego na dzieci czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez Sołtysa i Radę Sołecką.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-06-06 09:30:19 2019-11-21 08:54:40 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony