Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Otwarcie placu zabaw w Polanowie

W sobotę 18 lipca 2020 r. Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski oficjalnie otworzył nowo wybudowany placu zabaw nad jeziorem Kaczym w Polanowie, który powstał dzięki dotacji, pozyskanej przez POKiS za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Działania.

Otwarcie placu zabaw w Polanowie

Inwestycja pn. Zagospodarowanie turystyczno – rekreacyjne otoczenia zbiornika wodnego przy ulicy Wolności w Polanowie dofinansowana w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Dzięki przedsięwzięciu nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli zyskali pięknie położone miejsce, w którym mogą miło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Od soboty do dyspozycji dzieci są m.in. takie zabawki terenowe jak: sprężynowce, huśtawka, zjeżdżalnie, karuzela, zestaw zabawowy statek, zestawy wspinaczkowe oraz tyrolka.

Na dorosłych czeka zewnętrzna siłownia fitness wyposażona m.in. w takie urządzenia do ćwiczen jak: tai chi, ławka do ćwiczeń i prostownik pleców, wyciąg górny i wyciskanie siedzące, wahadło, prasa nożna, wioślarz, biegacza, orbitrek. W ramach projektu powstało również boisko do plażowej piłki siatkowej ogrodzone piłkochwytem. Na całości placu ustawiono małą architekturę i wykonano nasadzenia zieleni.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-07-20 12:22:52 2020-07-20 12:41:05 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony