Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Otwarcie nowego oddziału przedszkola przy SP w Polanowie

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu wychowaniem przedszkolnym, władze samorządowe Gminy Polanów podjęły decyzję o otwarciu nowego oddziału placówki. Dzięki temu każde dziecko zamieszkałe na obszarze naszej gminy, które na ten rok szkolny, zostało zgłoszone przez rodziców w procesie rekrutacyjnym, ma zagwarantowane miejsce w przedszkolu. W tym celu Gmina zrealizowała inwestycję polegającą na adaptacji zachodniej części szkoły podstawowej przy ulicy Wolności na potrzeby edukacji przedszkolnej.

Termin otwarcia przedszkola przedłużały procedury odbioru technicznego, ale już w poniedziałek, 27 września 2021 r. po raz pierwszy rozległ się tam długo wyczekiwany gwar dwóch najmłodszych grup. Do dyspozycji dzieci oddane zostały 2 sale zabaw, pomieszczenie zajęć indywidualnych, łazienka oraz zaplecze kuchenne i sanitarne.

Jako miłe powitanie i rekompensatę za długi okres oczekiwania na rozpoczęcie wychowania przedszkolnego, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski wręczył każdemu dziecku misia „Happy Polanów".

Wartość całej inwestycji (wraz z adaptacją pomieszczeń na Klub Seniora) wyniosła ok. 1 mln zł i została sfinansowana ze środków własnych Gminy Polanów.
Nowy oddział przedszkola prowadzony jest przez Zespół Szkół Publicznych w Polanowie.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-09-29 13:12:21 2021-09-30 14:50:06 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony