Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Otwarcie Alei 30-lecia Samorządu Terytorialnego imienia Piotra Drewli

Uroczystości związane z ubiegłorocznym jubileuszem 30-lecia Samorządu Terytorialnego, ze względu na pandemię koronawirusa kilkakrotnie były przekładane. W sobotę, 29 maja 2021 r., tuż po kolejnej rocznicy pierwszych w Polsce wolnych wyborów, otwarto w Polanowie aleję spacerową, która będzie pamiątką trzech dekad samorządności.

Uchwałą Rady Miejskiej w Polanowie nadano jej nazwę „Alei 30-lecia Samorządu Terytorialnego imienia Piotra Drewli”, odwołując się do działalności społecznej dwukrotnego Przewodniczącego Rady Miejskiej Śp. Piotra Drewli i jego osobistej postawy nacechowanej stałą troską o jakość kontaktów międzyludzkich.
Aleja 30 głogów została zadedykowana dzieciom z gminy Polanów, które przyszły na świat w jubileuszowym roku. W tym celu w ubiegłym roku Urząd Miejski w Polanowie za pośrednictwem internetowych kanałów i lokalnej prasy zachecał rodziców do włączenia się do akcji.
Wydarzenie miało miejsce przy odnowionym pomoście nad jeziorem Kaczym w Polanowie. Tam w obecności zaproszonych gości, gospodarz i pomysłodawca uroczystości, Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski, wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Polanowie Józefem Wilkiem i Starostą Koszalińskim Marianem Hermanowiczem, podsumowali 30 lat polanowskiego samorządu.
Symbolicznego otwarcia Alei dokonały dzieci Śp. Piotra Drewli: pani Ewa Michalska i pan Mariusz Drewla.
Finałem sobotniej uroczystości było odsłonięcie tabliczek przy głogach w Alei 30-lecia Samorządu Terytorialnego imienia Piotra Drewli z imionami dzieci, które przyszły na świat w jubileuszowym roku. Rodzice otrzymali z rąk Burmistrza i Przewodniczącego Rady pamiątkowe certyfikaty.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-05-31 14:37:12 2021-07-01 11:34:53 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony