Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

OSP w Żydowie zakupi łódź ratunkową dzięki grantowi od PSE

Ochotnicza Straż Pożarna w Żydowie otrzymała grant w ramach programu dobrosąsiedzkiego Polskich Sieci Elektroenergetycznych pn. „WzMOCnij swoje otoczenie". Dzięki niemu możemy uruchomić zakup łodzi ratowniczej.

Doposażając jednostkę OSP zwiększymy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Polanów. Będzie to  duża korzyść dla lokalnej społeczności i dla turystów, którzy przyjeżdżają w tę okolicę i korzystają z jej uroków, w tym kąpieli i sportów wodnych na naszych jeziorach. Bez odpowiedniego sprzętu nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa i pomocy – niedługo się to zmieni, dzięki specjalistycznej łodzi ratowniczej.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jej celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego,  zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych i finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Polanów Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny związany z przyłączeniem i wyprowadzeniem mocy z Morskich Farm Wiatrowych.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-12-11 14:31:00 Tomasz Parszczyński - Prezes OSP Żydowo Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony