Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Ogólnopolski Grand Prix: Juniorów i Młodzików w Badmintona

W Sianowie w dniach 13/15.09.2019.r. w hali SP Nr. 2 przy ul. Dworcowej 23a odbył się Ogólnopolski Grand Prix: Juniorów i Młodzików w Badmintona. W turnieju udział wzięło 125 zawodniczek i zawodników z całej Polski. 

Ogólnopolski Grand Prix: Juniorów i Młodzików w Badmintona

Zawody rozegrano systemem grupowo – pucharowym i stały na bardzo wysokim poziomie. FKB Polanów reprezentowali w młodzikach: Wiktoria Zblewska, Kacper Pyter i Krystian Morawski. Uzyskaliśmy wyniki średnie i przedstawiają się następująco.


Wiktoria Zblewska

W grze podwójnej nasza zawodniczka z partnerką w pierwszej grze przegrały z parą numer jeden w turnieju Martą Styczyńską – Aleksandrą Węsławowicz ABRM Warszawa 8:21 i 5:21, ponieważ Wiktoria z partnerką zagrały po raz pierwszy razem więc była spora trema. W drugiej grze podwójnej nasza zawodniczka z partnerką pokonały parę Zuzanna Biel LUKS „Krokus” Góralice – Kinga Szuster UKS „Kometa Sianów 21:16 i 21:16 co dało Wiktorii i partnerce bardzo dobre V miejsce. 

 


Od lewej Wiktoria Zblewska z partnerką Wiktorią Lewandowską.

Kacper Pyter zagrał w grze pojedynczej i podwójnej w parze z kolegą klubowym Krystianem Morawskim. W grze pojedynczej nasz zawodnik w pierwszej grze pokonał Karola Kuftę UKS „Kometa” Sianów 21:12 i 21:10 w drugiej grze przegrał w trzech setach z Wojciechem Budnym UKS „Fenix” Kędzierzyn - Koźle 8:21, 21:19 i 14:21 co dało Kacprowi XVII miejsce. W grze podwójnej Kacper w parze z kolegą klubowym  Krystianem Morawskim w pierwszej grze ulegli parze Mikołaj Chrzanowski – Szymon Turski UKS „Orlicz” Suchedniów 11:21 i 18:21 w drugiej grze także przegrali z parą Tomasz Cież – Jakub Knihnicki UKS „Fenix” Kędzierzyn – Koźle 9:21 i 7:21.
Krystian Morawski (miał najtrudniejsze losowanie) w grze pojedynczej przegrał obie gry pierwszą z Mateuszem Golas LKS „Technik” Głubczyce 3:21 i 4:21 (późniejszy zwycięzca całego turnieju), drugą z Kamilem Romanem 9:21 i 5:21 co dało mu XXXIII miejsce.

Krystian Morawski

W tym turnieju najlepiej spisała się Wiktoria Zblewska zajmując miejsca XI w singla i V w debla, Kacper który ma zaległości treningowe, wygrał tylko jedną grę pojedynczą i jedną przegrał i w grach podwójnych przegrał obie w parze z Krystianem, tak że jak widać po wynikach nie będzie lekko.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-09-17 15:05:19 2019-09-17 15:08:40 Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony