Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczych dla OSP Polanów

OSP Polanów znalazła się wśród 24 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa zachodniopomorskiego, które w tym roku otrzymają rządowe dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W sobotę 25 lutego br. w Węgorzynie, przedstawiciele jednostek OSP uczestniczyli w oficjalnym przekazaniu zaświadczeń o otrzymanym wsparciu finansowym. Promesę dla Polanowa, na średni wóz bojowy, odebrali z rąk Pawła Szefernakera - Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Grzegorz Szkołuda - Komendant Gminny i Naczelnik jednostki oraz Dariusz Kalinowski - Prezes OSP.

Samochód sfinansowany zostanie w równych częściach ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Klimatu oraz budżetu Gminy Polanów w ramach realizacji zadań własnych w zakresie bezpieczeństwa obywateli, oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.

„Każdego roku nasi druhowie interweniują blisko 200 razy. Pożary to tylko niewielka część służby, są wypadki, anomalia pogodowe, na przykład takie, które nawiedziły nas w połowie lutego. Pracowaliśmy wówczas całą noc i cały dzień, wykorzystując cały sprzęt, jaki mamy na wyposażeniu. Utrzymanie wysokiego i skutecznego poziomu ratowniczego możliwe jest m.in. dzięki odpowiedniemu wyposażeniu jednostki. Zawsze potrzeba czegoś nowego, czegoś lepszego, nowocześniejszego, to zdecydowanie ułatwia nam pracę i pozwala dojechać do potrzebujących w czasie nieprzekraczającym 15 minut. Taki samochód usprawni działania naszej jednostki która, przypomnijmy, już od 115 lat niesie pomoc mieszkańcom miasta i gminy Polanów” - podsumował Grzegorz Szkołuda.

 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-02-28 14:19:33 2023-03-02 10:38:39 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony