Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Nowa ścieżka przyrodnicza w gminie Polanów dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych

Gmina Polanów została laureatem drugiej edycji programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Dzięki niemu, w tym roku wzdłuż miejskiego jeziora Kacze, powstała nowa ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.

Ideą projektu było stworzenie miejsca, które będzie promowało krajobraz gminy Polanów w otoczeniu rezerwatu nad rzeką Grabową.

Na ścieżce edukacyjnej, począwszy od nowobudowanego pomostu, aż do placu zabaw, dominują gry plenerowe przygotowane w konstrukcji drewnianej tj. puzzle, z których można ułożyć różne gatunki lokalnych ptaków.  Znajdą się tu również tablice tematyczne z krótkimi informacjami na temat  zbiornika „Kacze”, jezior i rzek gminy Polanów. Mieszkańcy dowiedzą się także, z jakich ryb słynie rzeka Grabowa i dlaczego jej część objęta jest rezerwatem.

Na terenie realizacji projektu umieszczono ponadto specjalny stół, przy którym można odpocząć i zagrać w grę planszową. Tuż obok zainstalowano tzw. „koło wiedzy” z pytaniami z sześciu dziedzin tj. wodne życie i zwierzęta. Nowa ścieżka dydaktyczna będzie również cenną pomocą dla nauczycieli z miejscowych szkół w ramach prowadzonych przez nich lekcji. W trakcie zajęć dzieci będą poznawać walory przyrodnicze regiony.

Celem programu WzMOCnij swoje otoczenie” jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z  rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, w gminach, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Więcej informacji o działalności organizatora programu można znaleźć na stronie raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-12-30 11:26:51 2020-12-31 09:07:49 Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony