Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Modernizacja gminnego oświetlenia ulicznego

Zapowiadana kilka miesięcy temu przez Urząd Miejski modernizacja gminnego oświetlenia ulicznego weszła w fazę realizacji.

Zgodnie z założeniami podpisanej na początku roku umowy, Energa Oświetlenie podjęła się wymiany blisko 800 starych i energochłonnych opraw oświetleniowych na nowoczesne, energooszczędne oprawy LED. Modernizacja oświetlenia obejmuje wszystkie miejscowości na terenie gminy Polanów, co pozwoli na jednolity i efektywny rozwój infrastruktury oświetleniowej.

Efekty tej inwestycji są zadowalające. Szacuje się, że po modernizacji zużycie energii w gminie Polanów spadnie o ponad połowę, co przyczyni się do znacznych oszczędności w lokalnym budżecie.

Po wymianie opraw, przywrócono całonocne oświetlenie, wcześniej ograniczone ze względu na regulacje prawne, nakazujące samorządom zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

Warto również podkreślić, że taka inwestycja ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Zmniejszone zużycie energii to mniejsze emisje gazów cieplarnianych, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza i ogólnego stanu środowiska. 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-11-02 11:26:26 2023-11-30 09:33:19 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka