Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla Państwa Jadwigi i Mieczysława Kondrackich z Żydowa

Dziś, jeszcze jedna para małżeńska z naszej gminy została uhonorowana Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Byli to Państwo Jadwiga i Mieczysław Kondraccy z Żydowa. Jubilatów w sali ślubów Urzędu Miejskiego powitał i w imieniu Prezydenta RP odznaczył Burmistrz Polanowa i Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Mariola Domańska.

Historia Państwa Kondrackich rozpoczęła się pewnej soboty na potańcówce w Żydowie, gdzie się poznali. Kilka lat trwającej znajomości przekształciło się w miłość na tyle silną, że w marcu 1973 roku postanowili zawrzeć związek małżeński.

Po ślubie zamieszkali w domu rodzinnym Jadwigi w Nowym Żeliborzu. Tam na świat przyszła ich córka Marzena, a po niej syn Andrzej i córka Danuta. Mieczysław pracował w Kółku Rolniczym jako traktorzysta, dbając o lokalne gospodarstwo rolne, podczas gdy Jadwiga poświęciła się w pełni opiece nad domem i wychowywaniu dzieci. W 1987 roku cała rodzina przeprowadziła się do Żydowa, do rodzinnego domu Mieczysława, gdyż przejął on gospodarstwo po swoich rodzicach.

Czas mijał, dzieci dorosły i założyły własne rodziny. Jadwiga i Mieczysław cieszą się obecnie z pięciu wnuków, a w 2022 roku powitali na świecie pierwszą prawnuczkę. Choć, jak sami mówią, ich życie nie było usłane różami, to właśnie dzięki wspólnemu wsparciu, miłości i poświęceniu przetrwali je razem przez 50 lat. Dla wielu jest to przykład prawdziwej trwałej miłości, która jest warta podziwu i naśladowania.

Państwu Jadwidze i Mieczysławowi składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych, wspólnych lat pełnych radości, miłości i zdrowia. Niech ta rocznica będzie tylko początkiem nowego, pięknego rozdziału w Waszym życiu małżeńskim.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2023-09-19 14:41:58 2023-09-19 15:09:21 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka