Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

IV Pielgrzymka Ormian na Świętą Górę Polanowską

1 czerwca 2019 r. członkowie diaspory na czele z ambasadorem Republiki Armenii w Polsce Samvelem Mkrtchian i biskupem ormiańskim z Ukrainy Markosem Howannisjan wzięli udział w Pielgrzymce Ormian na Świętą Górę Polanowską.

IV Pielgrzymka Ormian na Świętą Górę Polanowską

W 2016 r. przy franciszkańskiej pustelni został uroczyście odsłonięty czakar - kamienny krzyż, upamiętniający 1,5 miliona ofiar ludobójstwa, dokonanego w 1915 r. na terenie Imperium Osmańskiego. Czakar to symbol obecności Ormian, ich tradycji, kultury, religijności i pamięci o przodkach. Fundatorzy pomnika - rodzina Aslanianów wspólnie o. Januszem Jędryszkiem, gospodarzem na Świętej Górze Polanowskiej oraz Markiem Mazikiem na pamiątkę tamtego wydarzenia postanowili kontynuować ormiańskie spotkania w Polanowie każdego roku w pierwszą sobotę czerwca. Tegoroczne czwarte już spotkanie miało charakter nie tylko religijny ale i kulturalny - uroczystości uzupełniły występy artystyczne zespołu ormiańskiego, wspólna zabawa i specjały kuchni ormiańskiej.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele polanowskiego samorządu - Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski i Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Wilk oraz wielu mieszkańców miasta.

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2019-06-05 14:54:23 2019-06-06 15:11:01 Agnieszka Kaczka Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony