Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 8 stycznia 2021 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo, przełom roku to czas nowych nadziei i możliwości ich realizowania. Przełom 2020 i 2021 roku przyniósł długo oczekiwaną informację o zatwierdzeniu pierwszej szczepionki na SARS CoV – 2 i rozpoczęciu procesu szczepień dających szansę na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju. 

Również pierwsi chętni przedstawiciele zawodów medycznych z terenu gminy Polanów poddani zostali szczepieniu a w najbliższym czasie szczepienia obejmą inne osoby z grup ryzyka.  Ma to szczególne znaczenie właśnie teraz kiedy obserwowana jest stopniowa zmiana trendu a w najbliższym czasie możliwy jest wzrost ilości zachorowań. W dniu wczorajszym w obszarze województwa zachodniopomorskiego ujawniono blisko 1400 nowych przypadków choroby. Jest to jeden z najwyższych wyników - o ile nie najwyższy - od początku epidemii. Podobnie w obszarze powiatu koszalińskiego i miasta Koszalin. W sumie w dniu wczorajszym stwierdzono na tym obszarze ok 180 nowych przypadków choroby. Wszyscy obserwowaliśmy spadek liczby zachorowań w okresie świątecznym lecz nie ukrywano również, że jest to efekt małej liczby przeprowadzanych testów. Obecnie liczba testów wzrosła a każdego dnia odnotowywanych jest od ok. 8 do ok 13 tys. nowych przypadków choroby.

 

Współczynnik reprodukcji koronawirusa wynosi obecnie 0.9857 a przez kilka ostatnich dni przekraczał 1,0.
Według danych Ministerstwa Zdrowia do dnia dzisiejszego szczepieniu poddano 188 956 osób co stanowi 0.4927% ludności Polski.

Dane pozyskano z http://gov.pl oraz https://pokazwirusa.pl

Burmistrz Polanowa
Grzegorz Lipski

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2021-01-08 12:14:14 2021-01-09 15:36:04 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Jerzy Hirowicz
przejdź do góry strony