Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 28 sierpnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo.

Co pewien czas przekazuję Państwu podstawowe informacje dotyczące funkcjonowania gminy w czasach pandemii. Sytuacja jest dynamiczna i stale się zmienia. W ostatnim dniach na terenie naszej gminy wykryto jeden przypadek zakażenia COVID – 19.

Zakażenie ma charakter bezobjawowy a osoba, u której ono wystąpiło przebywa w kwarantannie domowej. Życzymy jej rychłego powrotu do pełni zdrowia. Z uzyskanych danych wynika też, że w kwarantannie przebywają jeszcze trzy inne osoby. Sytuacja epidemiologiczna w kraju i regionie wskazuje na to, że liczba przypadków zachorowań w gminie może wzrosnąć. Największy na to wpływ ma zachowanie nas wszystkich i przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Przypominam, że nadal obowiązkowe jest stosowanie przesłon na usta i nos w przestrzeni publicznej tj. przede wszystkim w sklepach i innych instytucjach użyteczności publicznej. Stosując się do tego prostego rygoru dbamy nie tylko o własne bezpieczeństwo ale również bezpieczeństwo wszystkich tych z którymi się spotykamy. Podobne zasady obowiązują w Urzędzie Miejskim w Polanowie. Przychodząc do urzędu należy w wyznaczonych miejscach dezynfekować dłonie oraz zakładać maseczki lub inne przesłony na usta i nos. 
W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się rok szkolny. Szkoły na terenie gminy pracować będą w trybie stacjonarnym przy zachowaniu wysokich standardów sanitarnych. 
Wykaz aktualnie obowiązujących zasad i ograniczeń dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia


Pozdrawiam
Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-08-28 10:02:51 2020-08-29 21:11:03 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Agnieszka Kaczka
przejdź do góry strony