Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 27 listopada 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo, w mijającym tygodniu zmieniła się polityka informacyjna w zakresie informowania społeczeństwa o aktualnym stanie zagrożenia epidemicznego w kraju. Ośrodki terenowe: wojewódzkie i powiatowe zaprzestały przekazywania danych statystycznych a jedynym źródłem informacji są aktualne komunikaty Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Na podstawie tych danych obserwujemy stopniowy spadek liczby zachorowań na terenie kraju. Obecnie trwają też przygotowania do przeprowadzenia na terenie trzech województw badań przesiewowych. Dopiero takie badania mają szansę uzmysłowić, jaka jest rzeczywista skala problemu. Nikt chyba w tym zakresie nie ma żadnych wątpliwości, że rzeczywista liczba zakażeń COVID – 19 jest kilkakrotnie większa niż wynikająca z obecnie dostępnych danych. Obecnie dziennie notowanych jest poniżej 20 tys zachorowań co daje obraz poprawy sytuacji.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że od kilku dni liczba osób wyzdrowiałych jest wyższa niż nowych zakażeń. Niepokój budzi duża liczba zgonów, która oscyluje obecnie na poziomie około 600 dziennie.

W obszarze województwa zachodniopomorskiego poprawa sytuacji jest jednak miej widoczna, liczba nowych zachorowań każdego dnia kształtuje się na poziomie ok. 1000 osób. Największe spadki w liczbie zachorowań odnotowuje się na obszarach województw gdzie wcześniej odnotowywano największą zachorowalność. W obszarze województwa zachodniopomorskiego dane na dzień dzisiejszy przedstawiają się następująco:

W mijającym tygodniu doszło do zmiany strategii walki z COVID – 19. Przedstawione zostały założenia procesu powrotu do normalności oraz obowiązujące w tym zakresie zasady bezpieczeństwa.

Uściślone zostały również szczegółowe rozwiązania dla poszczególnych etapów (plik pdf w załączniku). Dane pozyskano z http://pokazwirusa.pl

 

Burmistrz Polanowa
Grzegorz Lipski

Załączniki
NazwaAutorData publikacji
Szczegółowe rozwiązania dla poszczególnych etapów (brak dostępności cyfrowej)Jerzy Hirowicz2020-11-27 14:35:41
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-11-27 14:07:15 2020-11-30 07:10:31 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Jerzy Hirowicz
przejdź do góry strony