Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 23 października 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo.
Od kilku tygodni obserwujemy stale pogarszającą się sytuację epidemiczną w naszym kraju. Kiedy w ubiegłym tygodniu przekazywałem aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Gminy w sytuacji zagrożenia epidemicznego, w skali kraju odnotowywano dziennie 8 tys. zachorowań na COVID - 19. W dniu wczorajszym na terytorium Polski odnotowano ponad 12 tys., a dzisiaj znacznie ponad 13 tys. zachorowań. Pragnę również zwrócić Państwa uwagę na dynamikę zachorowań bezpośrednio w naszym otoczeniu.

Grzegorz Lipski - Burmistrz Polanowa siedzący za biurkiem.

Na obszarze województwa zachodniopomorskiego w ciągu ostatnich 3 dni liczba nowo ujawnianych przypadków wzrosła z ok. 200 do ponad 550. W samej Gminie Polanów jeszcze w ubiegłym tygodniu były to pojedyncze przypadki. Na dzień dzisiejszy, ich liczba wynosi ok. 25, a w kwarantannie pozostaje ok. 60 osób oraz 76 uczniów ze szkoły podstawowej w Bukowie i ich rodziny (Gmina nie dysponuje dokładnymi danymi). Sytuacja ta zmusza wszystkich odpowiedzialnych za funkcjonowanie życia społecznego do podejmowania trudnych decyzji. Istotą tych decyzji jest zwiększanie dystansu społecznego, a tym samym poprawa bezpieczeństwa nas wszystkich. Wzrost zagrożenia zmusza nas, do wprowadzenia kolejnych ograniczeń w dostępie do Urzędu Miejskiego w Polanowie. Załatwianie wszelkich spraw niecierpiących zwłoki, a wymagających osobistego stawiennictwa odbywać się będzie na parterze Urzędu Miejskiego w Polanowie w punkcie obsługi interesantów. Aby załatwić sprawę urzędową, należy zadzwonić domofonem lub umówić się telefonicznie z pracownikiem merytorycznym. 

Prosimy, by w miarę możliwości sprawy załatwiać przy wykorzystaniu udostępnionych form kontaktu tj.

 1. Skrzynki podawczej znajdującej się przy drzwiach wejściowych do Urzędu;
 2. Telefonicznej umożliwiającej kontakt z pracownikiem merytorycznym;
 3. Poczty e-mail lub poczty tradycyjnej.
 4. Elektronicznej Platformy Usługi Administracji Publicznej e-PUAP adres skrzynki /wl6adi161y/skrytka.

Dzisiaj na konferencji wspólnej Premiera oraz Ministra Zdrowia podano informację o wprowadzeniu następujących ograniczeń:

 1. Strefa czerwona została wprowadzona na całym terytorium RP;
 2. Uczniowie szkół podstawowych od klasy 4 w wzwyż objęci zostają nauczaniem zdalnym;
 3. Młodzież do 16 roku życia w godzinach od 8:00 do 16:00 może przemieszczać się wyłącznie pod opieką osoby dorosłej;
 4. Ograniczenie działalności pubów, restauracji itp. wyłącznie do sprzedaży na wynos;
 5. Ograniczenie kontaktów do grupy 5 osób z wyłączeniem kontaktów rodzinnych i zawodowych;
 6. Wprowadzenie programu „Ochrona Seniorów” kierowanego do osób powyżej 70 roku życia, którego istotą jest ograniczenie przemieszczania się tych osób. Dla realizacji programu uruchomiony zostanie „Korpus wsparcia seniorów”, którego zadaniem będzie objęcie opieką wszystkich osób starszych - najbardziej narażonych na negatywne skutki zachorowania na COVID - 19. (Ok. 70% wszystkich zgonów są to osoby powyżej 70 roku życia);
 7. Zawieszenie działalności sanatoriów.

Szanowni Państwo pamiętajmy, że to od naszej postawy zależy nasze bezpieczeństwo. Sytuacja staje się dramatyczna i każdy z nas powinien zachować się odpowiedzialnie. Najistotniejsze są proste zasady takie jak:

 1. Noszenie maseczek lub innych przesłon na usta i nos w przestrzeni publicznej.
 2. Dezynfekcja dłoni.
 3. Zachowanie dystansu społecznego rozumianego jako odległość pomiędzy osobami oraz ograniczenie kontaktu grupowego do 5 osób.
 4. Wychodzenie z domu wyłącznie wówczas kiedy jest to niezbędne.
 5. Objęcie opieką seniorów w naszym najbliższym otoczeniu.

Zachęcam też do zainstalowania i korzystania z aplikacji na smartfony „STOP - COVID”, której zadaniem jest informowanie o kontakcie z osobą zakażaną.
Nadchodzący czas będzie szczególnie trudny i jak wskazują specjaliści decydujący dla rozwoju sytuacji. Zachowajmy się odpowiedzialnie, bo tylko w ten sposób możemy wpłynąć na poprawę sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie
Burmistrz Polanowa
Grzegorz Lipski

Galeria
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-10-23 13:44:36 2020-10-26 22:56:49 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Krzysztof Szypulski
przejdź do góry strony