Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 17 kwietnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo

Informuję, że na dzień 17.04.2020 r. na terenie gminy Polanów nie odnotowano przypadku wystąpienia COVID-19.  W kwarantannie domowej w 22 lokalizacjach pozostaje łącznie 38 osób. Mogą one w nagłych przypadkach korzystać z pomocy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polanowie.  

W tym miejscu apeluję o przestrzeganie zaostrzeń obowiązujących w kwarantannie i korzystanie z aplikacji „Kwarantanna domowa” dostępnej pod adresem: dla telefonów z systemem Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.nask.droid.kwarantannadomowa, dla  iPhone i iPad: https://apps.apple.com/pl/app/kwarantanna-domowa/id1502997499?l=pl. Jednocześnie przypominam że korzystanie z tej aplikacji w okresie kwarantanny jest obowiązkowe. Szczegółowe informacje na powyższy temat można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa
Od 16 kwietnia 2020r. na terenie całego kraju, wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w dniach 15-16 kwietnia 2020r. Urząd Miejski w Polanowie przeprowadził akcję „MASECZKA DLA KAŻDEGO MIESZKAŃCA”. W ramach akcji 3 tys. maseczek uszyli aktywni mieszkańcy gminy a 5 tys. zostało zakupionych przez Urząd Miejski. Przy dużym zaangażowaniu sołtysów i pracowników urzędu do każdego mieszkańca dostarczona została maseczka wielokrotnego użytku wraz z instrukcją jej użytkowania i dezynfekcji. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji. 

POZOSTAŃ W DOMU. CHROŃ ŻYCIE.

 

Grzegorz Lipski
Burmistrz Polanowa

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-04-17 12:45:38 2020-04-24 15:08:15 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Jerzy Hirowicz
przejdź do góry strony