Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 13 listopada 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo, mijający tydzień to czas względnej stabilizacji. Obserwujemy poziom zachorowań na COVID - 19 na poziomie 22 - 24 tys dziennie. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy wyhamowanie rozwoju epidemii ma charakter stały czy jedynie czasowy.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 13 listopada 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Możemy jedynie mieć nadzieję że jest to efekt wspólnych starań całego społeczeństwa i że starania te w konsekwencji pozwolą na normalne funkcjonowanie. Właśnie teraz najważniejszą jest odpowiedzialność. Pozytywne informacje nie mogą doprowadzić do rozluźnienia przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Musimy konsekwentnie stosować się do zasady DDM czyli:

  • Dystans
  • Dezynfekcja
  • Maseczki

W obszarze województwa zachodniopomorskiego i powiatu koszalińskiego epidemia nadal jest niebezpieczna. Ciągle słyszymy o nowych przypadkach choroby i kolejnych osobach kierowanych na kwarantannę. Liczba nowych przypadków w obszarze województwa stale rośnie a w dniu dzisiejszym osiągnęła 1331 osób  Z oficjalnych danych wynika, że tylko w powiecie koszalińskim wraz z miastem Koszalin choruje łącznie ok 1000 osób. Część tych zachorowań to mieszkańcy naszej gminy. Obserwujemy, że liczba chorych oraz poddanych kwarantannie na terenie gminy stopniowo się maleje. O ile w ubiegłym tygodniu liczbę zakażonych szacowaliśmy na ok 40 osób o tyle na dzień dzisiejszy oceniamy, że wynosi ona ok. 20 - 25 osób. Podobnie spada liczba osób w kwarantannie domowej.

Drodzy Państwo. analiza danych wskazuje na stopniową poprawę sytuacji ale tylko nasze zaangażowanie może zdecydować o tym, czy będzie to tendencja stała. Pamiętajmy, że ciągle istnieje groźba wprowadzenia „narodowej kwarantanny”. Zgodnie z zapowiedziami decyzja taka może zostać podjęta w przypadku gdy liczba nowych zachorowań na 100 tys mieszkańców wyniesie 70. Obecnie wynosi ona 66.66 i to najlepiej obrazuje jak groźna jest sytuacja.

Burmistrz Polanowa
Grzegorz Lipski

 

Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-11-13 14:39:39 2020-11-20 15:43:22 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Jerzy Hirowicz
przejdź do góry strony