Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Polanów On-line. Gmina Polanów. Urząd Miejski w Polanowie.

Informacja Burmistrza Polanowa z dnia 11 grudnia 2020 r. w związku z zagrożeniem epidemicznym

Szanowni Państwo, postępująca stabilizacja napawa optymizmem i nadzieją na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Każdy z nas spogląda na co może się wydarzyć wkrótce i jakie będą konsekwencje obecnej sytuacji. Liczymy na bezpieczne i rodzinne Święta Bożego Narodzenia oraz na to, że wraz z nastaniem nowego roku sytuacja epidemiczna w kraju będzie się już tylko poprawiać.

W skali kraju notujemy obecnie ok 12 – 13 tys. zachorowań dziennie. Pomimo spadku liczby zachorowań nadal ponad 500 osób dziennie umiera z powodu zakażenia SARS-CoV-2.

Na tym tle bardzo niepokojąco wyglądają statystyki w obszarze województwa zachodniopomorskiego. Obecnie jesteśmy jednym w dwóch województw o największej ilości nowych zachorowań w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Aktualnie w obszarze województwa odnotowywanych jest ponad 1000 nowych zachorowań a dzisiejszy wynik 1110 zachorowań jest najwyższym od kilku tygodni.

Od kilku dni widoczny jest też wzrost  współczynnika reprodukcji wynoszącego obecnie 0.8141. Ten wzrost jest szczególnie niepokojący, gdyż wskazuje na to, że siła reprodukcji wirusa rośnie. Wszystko to pokazuje jak, nadal groźnym jest koronawirus i jakiej dyscyplinie indywidualnej oraz społecznej musimy się poddawać, by panować nad rozwojem sytuacji.

Burmistrz Polanowa
Grzegorz Lipski

źródło: http://gov.pl
Metadane dokumentu
Data publikacji / aktualizacjiAutor / OpublikowałNarzędzia
2020-12-11 14:09:44 2020-12-13 09:09:28 Burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski Jerzy Hirowicz
przejdź do góry strony